gpcheck

Testowanie proxy w Google Proxy Checker

Kilka dni temu na forum BHW udostępniono interesujący darmowy program o nazwie Google Proxy Checker. Zadaniem aplikacji jest sprawdzenie stanu danego proxy. Dostępne są dwie wersje, z klasyczną metodą weryfikacji oraz z weryfikacją dla Google. Postanowiłem przetestować w praktyce skuteczność GPC i w dniu dzisiejszym publikuję wpis na ten temat. Zapraszam do lektury.

Interfejs programu skromny, z podstawowymi funkcjami, brakuje wielu opcji znanych choćby z Web Proxy Checker, mimo to premierowe wydanie wygląda zachęcająco.

Testowanie proxy

Okno główne to trzy kolumny Proxy, Time (czas odpowiedzi) oraz Status, który przyjmuje pięć wartości: Ready, Working, Google Valid, Invalid or Timeout, IP Blocked (Captcha). Na uwagę zasługuje wielowątkowość, ale nie należy przesadzać z ilością wątków, albowiem przy kiepskim łączu skuteczność weryfikacji na tym ucierpi.

Alternatywna wersja działa w trybie klasycznym i określa stan proxy na podstawie czasu odpowiedzi, natomiast standardowa uwzględnia również poprawność połączenia z adresem URL, w tym wypadku z Google.

Zapewne zauważyliście, że nie ma przycisków do zapisu? Program tworzy w katalogu programu trzy pliki tekstowe: Captcha, Invalid oraz Valid - tam znajdziemy zweryfikowane adresy proxy.

W eksperymentach brała udział lista pochodząca z serwisu Xroxy. Po testach mogę śmiało powiedzieć, że program daje radę, choć można mieć zastrzeżenia co do poprawności weryfikacji kilku adresów (sprawdzane wyrywkowo ręcznie). Wersja podstawowa oceniła, iż na 988 adresów tylko 5 jest zdatna do użycia z Google, w 134 przypadkach program zanotował wystąpienie kodu captcha. Taka kiepska skuteczność nie dziwi chyba nikogo, wynika to nie z ułomności programu, lecz faktu, iż listy publiczne są bardzo szybko banowane przez Google.

Program można pobrać za free z tej lokalizacji. Warto przetestować!

Mariusz Kołacz google, narzędzia, proxy, seo, testowanie proxy

Skomentuj wpis - Komentarzy (13)

 1. nieistotny_nick pisze:

  Jakie zastosowanie realne może mieć ta aplikacja, co można zrobić za jej pomocą znając adresy aktywnych proxy? Pozdrawiam

 2. Mariusz Kołacz pisze:

  Wersja standardowa z weryfikacją Google - jak jesteś pozycjonerem to doskonale wiesz do czego to potrzebne ;)
  Wersja klasyczna - z tego może już każdy skorzystać np. do zmiany IP w grze, na forum, do ukrycia się jednym słowem.
  Szkoda że program nie testuje proxy pod kątem stopnia anonimowości, ale pierwotnie był stworzony do weryfikacji, czy dane proxy nie zostało zablokowane przez G ;)

 3. Skuteczne Strony pisze:

  Programów do testowania proxy jest już dość dużo, cały problem w tym jaka jest ich skuteczność - czyli brak pomyłek - z tym niestety jest różnie.

 4. gość pisze:

  A coż to za odpowiedź? : "jak jesteś pozycjonerem to doskonale wiesz do czego to potrzebne". Dlaczego wiesz i dlaczego doskonale? Skąd to wynika? Z brania tajnych kupletów (nauczanie w podziemiu). Po co pisać o czymś o czym nie chce się pisać? Po to żeby zaśmiecać Googla bezwartościowym gadaniem?

 5. Mariusz Kołacz pisze:

  @Loan, po pierwsze, anchor text to sobie wstawiaj ale nie u mnie na blogu. Po drugie, każdy pozycjoner wie do czego to się przydaje, jeśli nie wiesz to idź na szkolenie lub poczytaj blogi SEO. Po trzecie, z rana weź witaminki i dopiero komentuj cudze blogi bo z takich kiepskich komentarzy nic dobrego nie wyniknie. Jak dotąd to Ty zaśmiecasz mój blog i Google komentarzami nic nie wnoszącymi do dyskusji. Pozdrawiam!

 6. Dariusz Andryskowski PoradySeo pisze:

  Dziękuję za opisany programik, zabieram się do testowania.

  Ps. Czy mogę dowiedzieć się jaki plugin masz zainstalowany dla komentarzy, który umożliwia wyświetlanie input'a dla pozycji 'Przepisz wyraz techformator (wymagane) Czemu służy to pytanie?' ? Czy dopisałeś kawałek kodu ?

 7. APE płytki pisze:

  Dziękuję za opisanie tego programu do testowania proxy, właśnie będę zabierał się do testów programu.

 8. kuba pisze:

  witam,
  program super, wyrzuca kilka błędów typu zablokowany adres ip, ale testując doszedłem do tego, że program ma problem z "nieprzyjaznymi" adresami, typu adres.com/?p=1

 9. Mariusz Kołacz pisze:

  @Kuba, to jest problem globalny, adresy z parametrami są sprawdzane za pomocą metody Google Cache, a ów sposób jest szczególnie podatny na zablokowanie. Jeśli chcesz zwiększyć wydajność proponuję w opcjach programu zaznaczyć, aby podczas sprawdzania adresy z parametrami były ignorowane - zostaną automatycznie pominięte i sklasyfikowane jako niezaindeksowane.

 10. kuba pisze:

  rozumiem, na razie sobie ręcznie wyciąłem takie linki. Jednak dalej mi błąd wyrzuca. Najpierw wrzuciłem liste ok 750 linków, z tego sprawdziło 130 po czym pokazał sie komunikat sprawdzanie zakonczone. Później sprawdzał już po 10 linków z wrzuconych 50, a na koniec nawet jak wrzuciłem jeden link to go nie sprawdził i wypluł sprawdzanie zakończone...

 11. Mariusz Kołacz pisze:

  Jak od razu kończy to na 100% czasowy ban na IP, jakbyś w pasku adresu bezpośrednio wywołał sprawdzany URL to by się pokazał komunikat 503 lub captcha do przepisania.

  Ps. Twój komentarz powinien być raczej umieszczony pod innym softem - Google Index Checker ;)

 12. Anka pisze:

  Witam
  Czy ten program możesz porównać z Web Proxy Checker?
  Właśnie szukam darmowego programu do sprawdzania proxy. Może pomożecie w temacie?
  Pozdrawiam

 13. Mariusz Kołacz pisze:

  Nie ma czego porównywać, Web Proxy Checker jest bardziej zaawansowany :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *