gepard

Sześciokrotne przyśpieszenie uruchamiania Firefox 4

Wielu użytkowników kocha przeglądarkę Mozilla Firefox ze względu na jej niebywałą elastyczność i konfigurowalność, niestety nie ma róży bez kolców. Pomimo wielu wysiłków najnowsza wersja nie doczekała się znaczącego skrócenia czasu uruchamiania. Aby zaspokoić oczekiwania fanów Firefox 4 powstał eksperymentalny dodatek o nazwie Start Faster, który implementuje nowy mechanizm uruchamiania. W tym poradniku dowiesz się jak przyśpieszyć uruchamianie przeglądarki Mozilla Firefox 4.

Aby skorzystać z dobrodziejstw nowego mechanizmu uruchamiania wystarczy zainstalować wtyczkę Start Faster. Po instalacji na pulpicie pojawi się dodatkowa ikona – skrót Faster Firefox, którym uruchamiamy przeglądarkę.

Według pierwszych testów zanotowano ok. 5-6 krotne skrócenie czasu uruchamiania. Osoby które chcą na własnej skórze przekonać się o efektywności nowego mechanizmu mogą zainstalować dodatek About Startup.

UWAGA! Domyślnie skrót Faster Firefox uruchamia przeglądarkę ze świeżymi ustawieniami, musimy ponownie skonfigurować aplikację i zainstalować dodatki, alternatywą może być migracja starego profilu do nowego. Więcej o procedurze migracji przeczytacie na stronie wsparcia.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

4 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować

    • W zasadzie nie jest potrzebne spolszczenie, jest to tak specyficzny dodatek, jak zainstalujesz go uruchamiasz Firefoksa z innej ikonki i to wszystko 😉

  • Muszę przetestować to co napisałeś. Do tej pory używałem Chroma, bo jakoś najlepiej mi pasował, ale trzeba się rozwijać 😉