faster-firefox

Sześciokrotne przyśpieszenie uruchamiania Firefox 4

Wielu użytkowników kocha przeglądarkę Mozilla Firefox ze względu na jej niebywałą elastyczność i konfigurowalność, niestety nie ma róży bez kolców. Pomimo wielu wysiłków najnowsza wersja nie doczekała się znaczącego skrócenia czasu uruchamiania. Aby zaspokoić oczekiwania fanów Firefox 4 powstał eksperymentalny dodatek o nazwie Start Faster, który implementuje nowy mechanizm uruchamiania. W tym poradniku dowiesz się jak przyśpieszyć uruchamianie przeglądarki Mozilla Firefox 4.

Aby skorzystać z dobrodziejstw nowego mechanizmu uruchamiania wystarczy zainstalować wtyczkę Start Faster. Po instalacji na pulpicie pojawi się dodatkowa ikona - skrót Faster Firefox, którym uruchamiamy przeglądarkę.

Według pierwszych testów zanotowano ok. 5-6 krotne skrócenie czasu uruchamiania. Osoby które chcą na własnej skórze przekonać się o efektywności nowego mechanizmu mogą zainstalować dodatek About Startup.

UWAGA! Domyślnie skrót Faster Firefox uruchamia przeglądarkę ze świeżymi ustawieniami, musimy ponownie skonfigurować aplikację i zainstalować dodatki, alternatywą może być migracja starego profilu do nowego. Więcej o procedurze migracji przeczytacie na stronie wsparcia.

Mariusz Kołacz dodatek, Firefox, optymalizacja, Start Faster, uruchamianie

Skomentuj wpis - Komentarzy (4)

 1. Viki pisze:

  Start faster jest po angielsku....nie znam angielskiego...o spolszczenie proszę :)

 2. Mariusz Kołacz pisze:

  W zasadzie nie jest potrzebne spolszczenie, jest to tak specyficzny dodatek, jak zainstalujesz go uruchamiasz Firefoksa z innej ikonki i to wszystko ;)

 3. Viki pisze:

  dziękuję...zaraz sprawdzę :)

 4. Alleadwokat pisze:

  Muszę przetestować to co napisałeś. Do tej pory używałem Chroma, bo jakoś najlepiej mi pasował, ale trzeba się rozwijać ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *