sandisk zenbook

Sandisk Ultra Fit 32GB - Test pendrive USB 3.0

Miniaturyzacja urządzeń przenośnych jest coraz powszechniejsza. Producenci toczą ze sobą wyścig tworząc sprzęt USB w coraz to bardziej kompaktowych obudowach, nie inaczej jest z pamięciami flash. Niektórzy twierdzą, że miniaturyzacja sprzętu wcale nie jest dobra - być może jeśli chodzi o ultrabooki, gdzie konsekwencją miniaturyzacji jest pamięć RAM wlutowana w płytę główną oraz gorsze właściwości odprowadzania ciepła. Jak jest w przypadku pendrive? Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem Sandisk Ultra Fit 32GB USB 3.0 i w tym artykule przedstawię mini test tego malucha.

Czytaj dalej

wifi-rnd

Drukarki WiFi - przegląd małych tanich drukarek z WiFi

Rynek drukarek ciągle rozrasta się, a producenci tych urządzeń prześcigają się w rozszerzaniu ich możliwości o coraz nowsze funkcjonalności. Jedną z opcji, która w znacznym stopniu ułatwia życie użytkownikom drukarek, jest wbudowany moduł obsługujący sieć bezprzewodową (WiFi). Zastosowanie tej technologii pozwala na drukowanie dokumentów bezpośrednio ze smartfonów, tabletów oraz komputerów bez konieczności używania kabla do ich podłączenia.

Czytaj dalej

Samsung SmartView

Instalacja Samsung SmartView - brak grupy Authenticated Users

Wiele osób z pewnością lubi oglądać TV na komputerze, tym bardziej posiadacze Samsung Smart TV, którzy mogą połączyć komputer z telewizorem zyskując możliwość oglądania programów telewizyjnych na ekranie komputera bez konieczności posiadania tunera TV. Brzmi ciekawie nieprawdaż? Ale jest jedno ale... podczas instalacji aplikacji Samsung SmartView na Windows może wystąpić błąd polegający na niemożności przeprowadzenia instalacji wspomnianej aplikacji, z powodu braku grupy Authenticated Users. Jest jednak rozwiązanie!

Czytaj dalej

mac-box

Zmiana adresu MAC w Windows 7, 8, Vista, XP, 2000

Użytkownicy intensywnie korzystający z sieci często spotykają się z problemem szybkiej zmiany adresu MAC. Najczęściej jest to związane ze zmianą lokalizacji punktu dostępowego (sieci akademickie, publiczne hotspoty, własna sieć domowa). Zmiana adresu MAC, w szczególności w Windows 7 nie należy do najłatwiejszych, ale jest rozwiązanie! W tym poradniku przedstawię opis aplikacji Technitium MAC Address Changer oraz instrukcję zmiany adresu MAC na przykładzie Windows 7.

Czytaj dalej