do topow

SEO Keywords Studio Free 1.1

Nowa wersja SEO Keywords Studio zostaje udostępniona dla wszystkich fanów bloga TechFormator. Każdy kto śledzi bloga z pewnością wie, że 6 października 2013 roku udostępniłem pierwszą wersję SKS (następcę Google Suggest Scrapera). 19 marca 2014 na fanpage na Facebooku wspominałem o testach wersji PRO. Nie chcę by soft był dostępny tylko dla nielicznych, dlatego postanowiłem w dniu dzisiejszym przekształcić sofcik do postaci FREE. Komercyjne wykorzystanie wyłącznie dla fanów bloga i osób, które śledzą TechFormatora poprzez Google+.

Jakie nowości znajdziesz w SEO Keywords Studio 1.1

Aplikacja uwzględnia parametr językowy w zapytaniu, poprzednia wersja tego nie respektowała, przez co podpowiedzi dla języków innych niż EN były mniej precyzyjne tj. zawierały niepowiązane słowa kluczowe czy słowa w obcych językach. Od wersji 1.1 program uzyskuje trafniejsze propozycje i pozwala pobrać nieco większą liczbę sugestii dla zapytania.

Seo Keywords Studio Free 1.1

Tryb batch mode – wpisujemy wiele fraz, dla każdej z nich program pobiera propozycje. UWAGA! Aplikacja nie zawiera modułu proxy, zbyt częste odpytywanie Google Suggest może spowodować tymczasowe zablokowanie adresu IP. Do czasu wdrożenia modułu wyłączyłem możliwość korzystania z przeszukiwania na 2 poziomie (L2).

UWAGA! Wersja 1.1 nie jest już udostępniana.
Jedyna publicznie dostępna wersja to 1.03

To są 2 główne modyfikacje, które zwiększają użyteczność aplikacji. Jeśli chcesz pozyskać nową wersję:

 1. Udostępnij niniejszy wpis na Google+, Facebooku lub Twitterze.
 2. Następnie napisz do mnie na kontakt(małpa)techformator.pl

Jeśli nie jesteś zainteresowany wersją 1.1, zawsze możesz skorzystać ze starego wydania. Starą wersję SEO Keywords Studio możesz pobrać z głównego wątku https://techformator.pl/google-suggest-seo-keywords-studio-free/

5 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Czemu te wszystkie sugestery nie mają kolumny “miesięczna liczba wyszukiwań”. Dla mnie to bardzo ważny parametr 😉

 • Interesująca aplikacja, można ją wykorzystać do niecnych celów 😉 Pytanie – czy w zapytaniu uwzględni operator wykluczenia, przykładowo “książki -dzieci”.

  • @homoklikus, dlatego że Google usunęło z szablonu danych liczbę wyników, kiedy była dostępna tę informację podawałem w aplikacji, gdy usunięto ją z Google Suggest API nie ma jak pobrać danych. Oczywiście można obejść problem i zrobić to klasycznie tyle, że jest to rozwiązanie wysoce nieoptymalne wymagające wielu serwerów pośredniczących, poza tym ta informacja i tak była wysoce niedokładna, ponieważ często tak było, że API podawało inne dane dla frazy, a po wejściu w wyszukiwarkę i odpytaniu jej ręcznie widzieliśmy zupełnie inną wartość.

   @Paweł Rabinek, program odpytuje Google Sugest API i siłą rzeczy nie można zdobyć propozycji dla połączeń słowa głównego ze słowem wykluczającym, nawet jak ręcznie w wyszukiwarkę to wpiszesz to znak minusa/myślnika jest traktowany nie jako operator wykluczający tylko jako zwykły znak alfanumeryczny. To o czym piszesz przy scrapowaniu bezpośrednim jest po prostu niemożliwe, aczkolwiek taki schemat dałoby się zastosować pośrednio, mimo to lepszym rozwiązaniem według mnie jest pozyskanie określonej liczby danych następnie przefiltrowanie ich w arkuszu kalkulacyjnym Excel, LibreCalc etc.

 • Świetny program! Korzystałem z ubersuggest od dzisiaj przerzucam się na twój program 🙂
  Kiedy będzie aktualizacja z proxy?

Reklama

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.