napis keywords na klawiaturze

SEO Keywords Studio 1.2 już jest!

Nowa wersja SEO Keywords Studio już jest! Dla beta-testerów wersja 1.2 dostępna była już od ponad 6 miesięcy, teraz przyszła pora udostępnić ją dla wszystkich zainteresowanych. Wersja 1.2 posiada istotne modyfikacje, które zwiększają wygodę użytkowania, tryb wsadowy, a wraz z nim pełna obsługa proxy (łącznie z rotacją proxy via API), moduł do pozyskiwania proxy z list i serwisów zewnętrznych oraz kilkanaście innych poprawek. Jeśli poszukujesz softu do pozyskiwania słów kluczowych, to z pewnością SEO Keywords Studio będzie ciekawą propozycją.

Google od 10 sierpnia 2015 zablokuje wszystkim dostęp do publicznego API związanego z autouzupełnianiem (sugestiami), w związku z tym aplikacja SEO Keywords Studio od sierpnia 2015 przestanie działać.

Kto może otrzymać nową wersję SKS?

 • Każda osoba, która w poprzedniej kampanii udostępniła informację o programie i/lub wsparła akcję charytatywną.
 • Każda osoba, która od 1 marca 2015 dobrowolnie wsparła kampanię charytatywną.
 • Każda osoba/firma, która od 1 stycznia 2015 skorzystała z moich usług 🙂
 • Program będzie również udostępniany na szkoleniach u Sławka Gdaka, szczegóły tutaj http://lowca-fraz.pl

Jeśli pozyskałeś aplikację z innych źródeł i ją wykorzystujesz przy swoich projektach SEO, wesprzyj dowolną kampanię charytatywną. Wykorzystywanie aplikacji przy braku wsparcia kampanii charytatywnych jest niezgodne z aktualną licencją, która od wersji 1.2 zmienia się z Freeware na Charityware. Możesz legalnie skorzystać ze starej wersji SEO Keywords Studio 1.1, która wciąż będzie udostępniana jako Freeware [Szczegóły tutaj].

UWAGA! Od 10 sierpnia 2015 SEO Keywords Studio w wersji 1.1 również nie jest już udostępniane! Publicznie dostępna wersja to 1.03

Opis starszej wersji (1.1) znajdziesz tutaj.

Co nowego w SEO Keywords Studio 1.2

Najważniejszą nową funkcją jest tryb wsadowy. Od teraz można sprawdzić wiele fraz za jednym zamachem, nie trzeba już mozolnie wpisywać każdej znich, wystarczy podać zestaw fraz do sprawdzenia, wybrać język, metodę i uruchomić aplikację. Dla wszystkich wskazanych fraz program pobierze słowa kluczowe, które możemy skopiować i wkleić do narzędzia Google Keyword Planner lub zapisać do pliku TXT i importować w innym narzędziu.

Wraz z funkcją batch mode nie mogło zabraknąć modułu proxy. Od wersji 1.2 program może odpytywać Google nie tylko bezpośrednio, ale również za pośrednictwem serwerów pośredniczących, co zwiększa wydajność programu.

Program posiada 2 tryby obsługi proxy: poprzez proxy API, gdzie nowa paczka z proxy jest wczytywana co zdefiniowaną przez użytkownika liczbę zapytań lub poprzez metodę standardową, gdzie użytkownik samodzielnie wczytuje listę proxy. Dla trybu standardowego są 2 opcje podstawiania proxy: kolejno po sobie lub w sposób losowy z dostępnej puli proxy.

Skuteczność programu jest ściśle uzależniona od użytych proxy. Trzy główne czynniki decydujące to: jakość, ilość oraz czas rotacji (wymiana paczki na nową). Poniżej wyniki testów dla kilku metod:

 • Własne API – 98,2%
 • ProxyGen API – 92,7%
 • ProxyLive API – 77,6%

ProxyMarket API w ogóle nie brałem pod uwagę, z uwagi na bardzo kiepskie czasy rotacji. W programie dobrze sprawdzają się publiczne proxy, które zaciągane są przez własne API. Z „gotowych” systemów najlepszy wynik osiągnął ProxyGen, głównie przez krótkie czasy rotacji. ProxyLive pewnie mógłby osiągnąć lepszy wynik, ale czasy rotacji na poziomie 30 minut na to nie pozwoliły.

Nie ma co ukrywać, i tak najwyższą skuteczność uzyskuje się na własnych serwerach pośredniczacych. Najlepsze z publicznych API – ProxyGen uzyskało średni wynik na poziomie prawie 93% (dla pakietu Google 10), przy czym w godzinach największego szczytu skuteczność bardzo spada, dotyczy to każdego testowanego serwisu z API, a także otwartych publicznych proxy scrapowanych z ogólnodostępnych baz. Z kolei serwisy proxy z zabezpieczeniami były mniej obciążone, ale responsywność i tak pozostawiała wiele do życzenia.

Jak przedstawia się skuteczność proxy API vs proxy wczytywane z listy TXT lub zescrapowane z zewnętrznych serwisów? Wyższość API jest tutaj bezdyskusyjna, nic w tym dziwnego, z każdym pobraniem nowej paczki otrzymujemy świeżutkie proxy, przetestowane i gotowe do użycia, w dodatku tam gdzie są krótkie czasy rotacji można osiągnąć jeszcze lepsze wyniki, dlatego docelowo w programie tylko ten mechanizm proxy będzie wspierany (w kolejnych wersjach).

Krótkie omówienie nowej wersji SEO Keywords Studio

Pozyskiwanie słów kluczowych w SKS

 • [1] Wszystkie ustawienia związane z proxy, a także z proxy scrapingiem umieszczono na dedykowanej zakładce.
 • [2] Włącz proxy – przełącznik włączający/wyłączający obsługę proxy.
 • [3] Słowa kluczowe – lista słów kluczowych do sprawdzenia.
 • [4] Aktualny adres proxy, z którego dokonywane jest zapytanie.

Pozyskiwanie proxy

 • [1] Ustawienia proxy (kolejno od lewej)
  • Pobieraj proxy via API (domyślnie zaznaczone), włącza obsługę API.
  • Liczba zapytań, po których zostanie wymuszona zmiana proxy (pobranie nowej paczki co X zapytań). Dla języka PL sprawdzenie jednej frazy wymaga od 45 do 90 zapytań.
  • Podstawianie adresu proxy kolejno z listy.
  • Podstawianie adresu losowo z listy dostępnych.
  • Wczytanie proxy z pliku TXT.
 • [2] Adres proxy API, po kliknięciu na strzałkę można wczytać testową paczkę. API dostępne w 2 trybach: Standard API (dla ProxyGen, ProxyLive i innych) i niestandardowy format z LetUsHide API.
 • [3] Proxy Scraper – jak sama nazwa wskazuje moduł do pozyskiwania adresów proxy z różnego typu serwisów, obsługuje fora internetowe i wszystkie inne niezabezpieczone serwisy, gdzie da się łatwo wyodrębnić proxy w formacie IP:PORT. Użytkownik wczytuje listę adresów URL, uruchamia scraping i na wyjściu otrzymuje listę serwerów pośredniczących, którą można zapisać do pliku i przetestować w zewnętrznym programie np. Fast Google Proxy Checker, GatherProxy lub innym.
 • [4] Funkcja pozwala pobrać lepszej jakości proxy, zapisać i później dokonać sprawdzenia w zewnętrznym sofcie. Aktualnie obsługiwane serwisy: Samair oraz Xroxy. W tego typu serwisach każdego dnia udostępniane są bezpłatnie listy proxy, dzięki tej funkcji można szybko zebrać wszystkie dane i przetestować w zewnętrznym oprogramowaniu.

Rozszerzone ustawienia kryją się na kolejnej zakładce…

Rozszerzone ustawienia proxy w SKS

 • [1] Dodatkowe opcje dostępne z poziomu menu kontekstowego, opcja Info (podaje liczbę proxy), funkcja do usuwania duplikatów, zapis do pliku TXT, czyszczenie listy, czyli wszystko co niezbędne.
 • [2] Auto-sprawdzanie – pozwala sprawdzić dostępność proxy przed użyciem. Aktualnie dostępna jest metoda pingowania hosta, niedokładna ale za to szybka. Z kolei opcja „Usuwaj z listy złe proxy” pozwoli oczyścić listę i zostawić na niej tylko najlepszej jakości proxy. Auto-sprawdzanie można całkiem wyłączyć, wyłączenie opcji polecane jest dla własnych proxy z API, gdzie i tak cała operacja walidacji dokonywana jest bezpośrednio w naszym skrypcie na serwerze.
 • [3] W sekcji Pozyskiwanie (API) możemy ustawić opcje do zapisu pobranych proxy do pliku (tylko dla Standard API) czy też wymusić tryb dodawania proxy do listy (zamiast zastępowania).
 • [4] W tym miejscu możemy zmienić tryb zgodności API na niestandardowy z LetUsHide. Darmowych serwisów API w niestandardowych formatach jest więcej, na chwilę obecną program obsługuje LetUsHide.

O programie:

 • Nazwa: SEO Keywords Studio
 • Wersja: 1.2 – 1.03.2015
 • Autor: Mariusz Kołacz
 • Rozmiar pliku wykonywalnego: 135680 bajtów
 • MD5: 21b62ec02d00e6967cc3a88da2eba88a
 • SHA1: b973675170a800d7bc25302b5d6b23f1b8b6de82
 • VT: https://www.virustotal.com/pl/file/ea71a8b9d59a8c21d7821879b0b7fed05380a913a712fffea7098b75744d8776/analysis/1425231869/
 • Jotti: http://virusscan.jotti.org/pl/scanresult/223e6d1d5af6e821e827132bbff041a993da2842

UWAGA! Niektóre programy antywirusowe głównie ESET NOD i Avast mogą wykrywać malware w programie. Jest to False Positive, związany z modułem Generatora Fraz Lokalnych, który operuje bezpośrednio na plikach, przez to program błędnie jest klasyfikowany. Na chwilę obecną nic na to nie poradzę, w przyszłości moduł generowania fraz zostanie zamieniony na klasyczny, na typowych kontrolkach, mniej poręczny ale przynajmniej heurystyka oprogramowania antywirusowego nie będzie czepiała się tego rozwiązania.

Informuję również, że dla bezpieczeństwa nie pobieraj aplikacji z nieznanych źródeł. Jedyną metodą otrzymania oryginalnego programu jest pobranie go z serwerów techformator.pl i/lub źródeł uznanych przeze mnie za bezpieczne. W razie wątpliwości i/lub pytań skontaktuj się ze mną.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

6 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

  • Nie narzucam tutaj niczego, sam wybierasz na jaką fundację/akcję chcesz przeznaczyć pieniądze i ile, prześlij mi tylko jakieś potwierdzenie i programik za free wędruje do Ciebie.

 • Program wydaje się być interesujący. Nie miałem styczności nawet jeszcze z poprzednią wersją ale chyba się zaraz zainteresuję 🙂 Czy masz jakieś szczególne wymagania co do rodzaju potwierdzenia wsparcia danej fundacji?

  • Zero wymagań pod tym kątem, wspierasz taką fundację jaką chcesz. Masz kogoś w okolicy kto potrzebuje pomocy to wspierasz, pod tym kątem dowolność, również pod kątem kwoty dotacji. To Ty decydujesz kogo chcesz wesprzeć i ile chcesz wpłacić.