hasło na kłódce

Resetowanie haseł w Windows 7, Vista, XP, 2000 (NTPWEdit)

NTPWEdit jest darmowym narzędziem, które służy do resetowania haseł kont użytkowników. Program przydaje się w krytycznych sytuacjach, gdy wszystkie standardowe metody zawiodą. Nie jest wymagana znajomość hasła administratora do przeprowadzenia operacji resetowania. Co więcej, cała procedura może być wykonana z poziomu środowiska naprawczego BartPE czy Windows Recovery Enviroment, wystarczy tylko uruchomić komputer ze specjalnie przygotowanego bootowalnego pendrive i włączyć NTPWEdit.

Według informacji producenta aplikacja współpracuje z systemami Windows Vista, XP, 2000, lecz wielu użytkowników raportuje również, iż sprawdza się w stosunku do systemu Windows 7. Narzędzie można bez większych problemów uruchomić w środowisku naprawczym WinPE, WinRE, BartPE a nawet ReactOS. Dla BartPE powstały nawet rozszerzenia.

Program można pobrać ze strony autora. Po uruchomieniu programu musimy wskazać lokalizację pliku SAM, domyślnie jest to C:\WINDOWS\System32\config\SAM.

Resetowanie hasła administratora

Po wskazaniu SAM wyświetli się lista dostępnych profili. Aby zresetować hasło zaznaczamy wybrane konto i klikamy Change password. Możemy również wykonać operację odblokowania np. wbudowane konto administratora jest domyślnie zablokowane. Zaznaczamy konto, klikamy Unblock. Przy następnym logowaniu będzie można wejść na odblokowane konto.

UWAGA! Hasło zostanie zdjęte lub zmodyfikowane tylko wtedy, gdy zapiszemy ustawienia (Save changes).

Resetowanie haseł nigdy jeszcze nie było takie proste, wystarczy uruchomić aplikację, wprowadzić modyfikacje i zapisać zmiany. Całą operację możemy przeprowadzić z poziomu płyty ratunkowej lub drugiego systemu operacyjnego. Z jednej strony prostota, z drugiej funkcjonalność, poręczność – NTPWEdit to narzędzie dla każdego administratora Windows!

11 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować
 • Temat interesujący lecz co zrobić jak po przeprowadzeniu prawidłowego logowania(Hasła) w Win-7 program przyjmuje hasło jako poprawne a po chwili ok 10sek pokazuje treść wylogowania użytkownika i wykonuje czynności zamykania systemu.Wygląda to tak że pukając do drzwi zostałem wpuszczony lecz po chwili persona non grata.Co prawda mam drugi dysk z systemem ( bo bez internetu to nie da się obyć ) lecz taki przypadek to nawet w XP mnie nie spotkał.Przed tym wykonywałem czynność z przywróceniem sys.tj boot.mgr może to spowodowało jakąś zmianę lub nadpisanie pliku systemowego.Może jakaś porada.

  • @Carina, to o czym piszesz wygląda na problem z userinit.exe, chociaż schemat u Ciebie jest nieco inny (userinit znajdziesz w C:\Windows\System32). Proponuję odpalić komputer albo w trybie awaryjnym albo z płyty WinRE i dokonać:

   1) Skanowania dysku na obecność błędów, polecenie chkdsk c: /f /r

   2) Skanowania kontrolerem plików systemowych sfc /scannow – jeśli wykryje uszkodzone pliki systemowe przywróci oryginały z kopii.

   Po wykonaniu czynności restart i ponowne logowanie, jeśli wciąż będą problemy lub SFC.exe nie wykryje uszkodzonych plików systemowych będzie trzeba ręcznie podmienić plik, korzystając z konsoli środowiska WinRE lub w inny sposób np. środowiska Linux Live CD, grunt aby dobrać się do plików systemowych, w jaki sposób to zrobimy nie ma większego znaczenia.

   Druga rzecz, problem może dotyczyć klucza rejestru, więcej o tym w artykule http://support.microsoft.com/kb/929825

 • Mam taki problem mianowicie otrzymalem laptopa z win vista , lecz nie znam hasla a moja siostra zapomniala co moge zrobic zeby pozbyc sie tego hasla i korzystac z laptopa w 100% .. Obojetnie co chce odpalic ciagle rzada haslo nie moge go wylaczyc .. Prosze o opis krok po kroku jak moge zresetowac lub wylaczyc.. (nie mam zielonego pojecia i nie znam sie )

  • Przeczytaj jeszcze raz niniejszy artykuł, wszystko wytłumaczone wystarczy zastosować wskazówki w praktyce.

 • super program działa na windows7 starter na samsungu netbooku…. zrobiłem bootwalnego pena z windowsem i dograłem na niego programik, jedyny problem był taki że po odpaleniu systemu z pena był zupełnie inny układ dysków, żadnego c niestety – odpaliłem wiersz poleceń znalazłem program odpaliłem i hasło zmienione w mniej niż sekunde… no super dzięki! i odpaliłem jeszcze administratora na wszelki wypadek………
  pzdr

 • W moim przypadku jest tak, że próbowałem już wiele różnych programów do odzyskiwania hasła i za każdym razem Windows startuje i wraca do menu logowania. Oczywiście wcześniej zostały zmienione w BIOSie ustawienia bootowania na flash lub CD i za każdym razem tak jakby próbowało startować po czym znowu menu logowania. Może ktoś pomóc. Z góry dziękuję.

 • Zainstalowałam sobie, ale lista użytkowników jest pusta. Co zrobić w takiej sytuacji?

 • Gościu jesteś wielki!!! Tego było mi trzeba. Wyczyniałem cuda na BackTraku, bawiłem sie Cainem&Ablem, jakieś sztuczki ze starej szkoły. A tu bach program pod wine!
  Waży mniej niż 10mb i nie dorównuje nawet ophcrack’owi w prostocie xD
  Oczywiście czyszczenie hasła jest lipne ale zmiana działa w 100%
  Sprawdzone na winXP i win7 starter.

 • Wpisuje poprawne haslo.i mam odp the user profile service failed the login.user profile cannot be loaded.

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.