oceny gwiazdki

Aplikacja okienkowa do głosowania w SEOKatalogach – CatVoter

W ramach zbliżającej się kampanii charytatywnej dla schronisk dla zwierząt postanowiłem udostępnić jeden z ciekawszych programów, który napisałem ponad 3 lata temu – CatVoter. Program mimo swego wieku wciąż działa i jest przydatny w działaniach specjalistów SEO. Program oczywiście służy do oddawania głosów w najpopularniejszym w Polsce skrypcie katalogu stron – SEOKatalog. Za jakiś czas sofcik będzie dostępny dla wszystkich, którzy zechcą pomóc bezdomnym zwierzakom.

Interfejs pierwszych aplikacji jakie tworzyłem był wyłącznie w języku angielskim, nie inaczej jest z CatVoter.

CatVoter SEOKatalog

CatVoter posiada dwa tryby pracy ręczny i automatyczny, zawiera również trzy sposoby głosowania:

 • Podstawowy (domyślny) – oddawanie samych głosów w SEOKatalogach,
 • Only Refreshing – nabijanie wyłącznie liczby wyświetleń,
 • Voting + Refreshing – połączenie dwóch poprzednich opcji, głosowanie plus nabijanie liczby wyświetleń wpisów.

Niewątpliwym atutem jest tryb automatyczny. Po wybraniu opcji Enable Auto Mode, wskazaniu listy wpisów w katalogach (Read URLs from file) i uruchomieniu procesu, aplikacja odwiedzi każdy z adresów i zagłosuje. Jeśli sobie tego zażyczysz, również zwiększy licznik odwiedzin wpisu.

Oczywiście do poprawnej pracy programu niezbędne są serwery proxy i to od ich jakości zależy skuteczność głosowań.

Wszystkie nieudane operacje głosowania zapisywane są do pliku o nazwie log.txt – znajdziemy go w katalogu głównym aplikacji.

Program nie wymaga instalacji. Aby uruchomić aplikację do głosowania w SEOKatalogach, potrzebny będzie jedynie system operacyjny Windows oraz pakiet bibliotek Microsoft .NET Framework w wersji 4.0 lub wyższej.

UWAGA! Zastrzegam sobie prawo do ograniczenia liczby udostępnień aplikacji, w przypadku gdy będzie zbyt duże zainteresowanie. O sposobie udostępniania dowiecie się z wątku głównego, który za jakiś czas pojawi się na blogu.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.

18 komentarzy

Kliknij tutaj aby skomentować

 • Mariusz, co tam masz jeszcze ciekawego w swoim arsenale? 😉
  Takie pytanie odnośnie aplikacji. Rozumiem że w każdym katalogu możemy zagłosować tylko raz, czy dzięki proxy w jednym katalogu możemy głosować do bólu?

  • Mam sporo programów SEO tego typu 🙂

   czy dzięki proxy w jednym katalogu możemy głosować do bólu

   Dlatego jest funkcja proxy zaimplementowana, by oddać wiele głosów.
   Każdy adres proxy to potencjalnie jeden głos na wpis. Zatem mając 1000 proxy to maksymalnie 1000 głosów na wpis. Oczywiście 100% skuteczności nie ma szans by uzyskać na publicznych proxy, musiałbyś mieć doskonałą listę serwerów pośredniczących, nawet na prywatnych zdarzają się zadyszki.

  • Spokojna głowa, dla wszystkich może i nie wystarczy bo przewiduję określoną liczbę udostępnień CatVotera, natomiast wszystko jest jeszcze do przemyślenia.

   Informacje o numerach kont i wysokości wpłat oraz szczegóły dotyczące na co i dla kogo, wraz ze szczegółowymi zasadami udostępnienia, pojawią się w wątku głównym w tym tygodniu, najpóźniej na początku przyszłego. W każdym bądź razie prędzej czy później pojawi się wątek główny na blogu, gdzie wszystko będzie wyjaśnione.

   Jak znajdę czas zrobię jeszcze jeden soft i dorzucę go do kolekcji. Konkretnie ten, który czytelnicy wskazali w ankiecie czyli TR Checker.

 • Kolejny raz jestem pod wrażeniem ale żeby sobie ponarzekać (jak to Polak) to szkoda ,że tylko obsługuje seoki 😀 Planowane są jakieś updaty w przyszłości? Tak czy inaczej biere 🙂

  • @Łukasz, aplikacja była, jest i będzie wyłącznie do głosowania w SEOKatalogach, aktualizacje nie są przewidziane. Do innych skryptów mam inne softy, które być może kiedyś zostaną udostępnione.

  • A to coś złego było z nimi, że mówisz że wróciły do łaski? Chyba że mówisz o tych będących w lipnej jakości grupach? To wina grup i adminów nie SEOKatalogów. Te lepszej jakości do różnicowania nadają się idealnie nawet w dobie Pingwina.

  • Wszystko jest już prawie przygotowane. Premiera niebawem. Szczegółowe informacje udostępniania będą dostępne w wątku z kampanią charytatywną.

  • Nie, program będzie głosował wyłącznie w seokatalogach i nie są dla niego przewidziane aktualizacje.

 • Już dawno temu napisałem sobie coś podobnego, tyle że w PHP. Przygotowuję listę proxy, wrzucam na serwer i odpalam skrypt. Planuję dopisać jeszcze wielowątkowość.
  Przydatne narzędzie, ale jeśli dużo osób uzyska dostęp, zacznie się blokowanie ocen w SeoKatalogach. 😉

  • Dlatego liczba udostępnień jest ograniczona. Jak osiągnie założoną liczbę, program nie będzie już udostępniany. O tym fakcie poinformuję na 24h przed wycofaniem CatVotera.