clonezilla-menu

Tworzenie obrazu partycji systemowej w CloneZilla

Każdy z nas wie jak uciążliwe są reinstalacje systemu. Musimy przebrnąć przez całą procedurę, od instalacji sterowników, instalacji najpopularniejszyh programów użytkowych oraz specjalistycznych, a kończąc na skonfigurowaniu oraz dostosowaniu wyglądu aplikacji i systemu. Wykonanie wszystkich kroków zajmuje dużo czasu, dlatego też stworzenie kopii zapasowej partycji z systemem operacyjnym to podstawowy krok, który każdy użytkownik powinien wykonać. W tym poradniku przedstawię scenariusz tworzenia kopii zapasowych partycji z systemem w narzędziu CloneZilla.

Czytaj dalej

intel-hd

Jak wyłączyć zintegrowaną kartę graficzną Intel HD

Coraz częściej otrzymuję od czytelników i forumowiczów pytania dotyczące wyłączenia zintegrowanej karty graficznej i włączenia dedykowanej. Powodów wyłączenia integry Intel HD jest wiele, najczęściej podawany przykład to problemy w starych grach komputerowych, które potrafią się mocno przycinać. Cóż... nie po to kupowaliśmy lepszy sprzęt by rezygnować z dodatkowego wspomagania. W tym poradniku przedstawię najprostszą metodę wyłączenia zintegrowanej karty Intel HD Graphics.

Czytaj dalej

folder-nvidia

Jak odinstalować sterowniki nVidia (błąd nv4_disp.dll)

Coraz częściej otrzymuje na priv pytania związane z prawidłową deinstalacją sterowników, szczególnie dużo zapytań dotyczyło odinstalowywania sterowników nVidia. Niestety użycie standardowego kreatora nie zawsze jest dobrym rozwiązaniem, czasem trzeba pójść głębiej i oczyścić również rejestr systemowy z wpisów. W tym poradniku przedstawiam w jaki sposób odinstalować sterownik grafiki nVidia, pokażę w nim krok po kroku kilka podstawowych metod deinstalacji.

Czytaj dalej

ikonka-ocx

Naprawa RichTx32.ocx - brak pliku, jak zarejestrować OCX w Windows

Chyba każdy z nas spotkał się z sytuacją, kiedy to próba uruchomienia aplikacji zakończyła się wyświetleniem komunikatu o błędzie, mówiącym o braku wymaganych komponentów. Nie inaczej jest i w niniejszym przypadku, gdzie uruchomienie pewnej aplikacji SEO zakończyło się powiadomieniem o braku kontrolki RichTx32.ocx. Patrząc na wątki na forach wielu użytkowników ma z tym problem, a tymczasem rozwiązanie jest bardzo proste. Jeśli doświadczyłeś podobnego komunikatu, w tym poradniku znajdziesz wskazówki, jak skutecznie poradzić sobie z tym problemem.

Czytaj dalej