Systemy operacyjne

Nie można utworzyć dysku naprawy systemu, błąd 0x80070057

rozwiązuje problem siedząc przy laptopie

W poprzednim artykule opisywałem, jak własnoręcznie utworzyć Windows 7 Recovery CD. Okazuje się jednak, że niekiedy pojawia się problem uniemożliwiający wykonanie opisywanych czynności. Na pierwszym etapie tworzenia dysku naprawy systemu, gdy klikniemy Utwórz dysk, może wystąpić błąd Parametr jest niepoprawny 0x80070057. W tym poradniku przedstawiam rozwiązanie tego problemu.

Naprawę rozpoczynamy od uruchomienia Panelu sterowania, Start => Panel sterowania lub Start => Uruchom => control.exe

Zegar, język, region

Przechodzimy do sekcji Zegar, język i region.

Region i język

W kolejnym oknie klikamy Region i język.

Region i język formaty

Następnie wybieramy Ustawienia dodatkowe.

Ustawienia dodatkowe

W oknie Dostosowywanie formatu modyfikujemy wartość w polu Symbol dziesiętny. Zamieniamy przecinek na kropkę. Zapisujemy zmiany, klikamy Zastosuj i OK. Na koniec restartujemy system.

Dzięki tej zmianie zlikwidujemy błąd 0x80070057 i utworzymy dysk ratunkowy.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.

4 komentarze

 • Niestety powyższy opis nie rozwiazał problemu.
  U mnie pojawia się to na systemie Windows 7 SP1 64-bit wersja Ultimate N

  • Tak akurat się składa, że porada była tworzona w oparciu o system Windows 7 HP 64 bit z zainstalowanym dodatkiem Service Pack 1 więc przy takiej konfiguracji software’owej na 100% działa. Wykonaj opisywane czynności jeszcze raz.

  • Jednak problem był po innej stronie. Uruchomiłem system w trybie awaryjnym (bez zmiany w systemie symbolu dziesiętnego). Nagranie płyty przeszło bez problemu.
   Zatem problem powoduje jakieś zainstalowane dodatkowe oprogramowanie. Na innych forach sugerują że to emulatory napędów CD/DVD albo antywirus. Tego jednak nie mogę potwierdzić.

 • Miałem ten sam problem .Taką płytę robi się na surowym systemie po zainstalowaniu bez systemu zapory i antywirusa.Oczywiście ja najpierw upakowałem system tym co niezbędne no i … stało się a pomarzyć o dysku startowym.Najpierw miałem problemy z czystymi płytami DvD jednak tu polecam markowe bo mi to wyszło czkawką 10-ć sztuk po promocji poszło w kibel i po wyłączeniu antywira poszło jak w instrukcji.To moja opinia może się mylę ale u mnie działa.

Kliknij tutaj aby skomentować