Kingo ROOT

Jak zrootować telefon lub tablet (rootowanie Androida)

Przedstawiam obszerny poradnik jak zrootować telefon, tablet - dowolne urządzenie pracujące pod kontrolą Androida. Podczas rootowania swoich urządzeń, testowałem wiele metod, które okazywały się nieskuteczne. Po mozolnych poszukiwaniach złotego środka, wreszcie znalazłem uniwersalną metodę, która sprawdziła się na wszystkich testowych urządzeniach. Jeśli poszukujesz metody rootowania, która jest łatwa do zrealizowania, szybka i co najważniejsze skuteczna trafiłeś we właściwe miejsce!

Czytaj dalej

android

Instalacja Androida na PC (Android na VirtualBox)

Każdy developer aplikacji na Androida zmagał się z tym problemem - w jaki sposób szybko przetestować nowo utworzoną aplikację? Jako że zagłębiam się w temat tworzenia programów na tę platformę, problem dotknął także mnie, ale znalazłem rozwiązanie - Android-x86, który jest otwartym projektem dostępnym w formie obrazu ISO. Bez względu czy tworzysz aplikacje, czy chcesz tylko wypróbować Androida na swoim PC, przeczytaj koniecznie ten poradnik.

Czytaj dalej

net-framework

NET Framework na Linux, instalacja w Wine poprzez WineTricks

Do uruchomienia programu stworzonego w technologii .NET potrzebujemy odpowiednich bibliotek powszechnie znanych jako Microsoft .NET Framework. Nowsze systemy operacyjne Windows 7, 8 już zawierają pakiety uruchomieniowe. A co z linuksiarzami? Niestety użytkownicy korzystający z systemu Linux nie mają tak łatwo. W tym poradniku przedstawię instrukcję, w jaki sposób uruchomić aplikację .NET w systemie Linux z wykorzystaniem środowiska Wine.

Czytaj dalej

pobierz-linuksa

Pobierz najnowszą wersję Linux, menedżer pobierania Get Linux

Linux to alternatywy system operacyjny, udostępniany całkowicie za darmo. Często na forach internetowych padają pytania, która dystrybucja jest najlepsza oraz skąd można pobrać pliki niezbędne do instalacji. W tym poradniku znajdziecie odpowiedź na drugie pytanie. Przedstawię aplikację, dzięki której bez większego wysiłku pobierzemy plik obrazu ISO wybranej dystrybucji wprost na lokalny dysk twardy.

Czytaj dalej

tux

Czy Linux jest dla mnie

Linux - otwarty, wolny i elastyczny system operacyjny. Używany w bardzo wielu urządzeniach. Dostępny w ogromnej ilości wersjach i odmianach. Tworzony przez firmy, organizacje i ludzi takich jak my. Ale czy Linux jest dla mnie? I po co?

Czytaj dalej

gsmartcontrol-m

Sprawdź kondycję dysku twardego, odczyt SMART (Linux)

Analiza SMART, jest jedną z kluczowych operacji dokonywanych podczas diagnozowania dysków twardych. Pozwala nie tylko oszacować stan nośnika, lecz także określić w przybliżeniu jego żywotność. W tym poradniku nie będę opisywał co poszczególne atrybuty oznaczają. Skupię się na odczycie SMART w systemach Unix z wykorzystaniem narzędzia GSmartControl.

Czytaj dalej