katalogowanie

Katalogowanie stron, pobierz zaktualizowaną listę darmowych katalogów

W dniu dzisiejszym została zaktualizowana lista darmowych katalogów, którą upubliczniłem pod koniec maja ubiegłego roku. Zestawienie zostało gruntownie przebudowane, oczyszczone z katalogów, które już nie udostępniają darmowej opcji dokonania wpisu. Została również zmieniona forma prezentacji danych, zamieszczono dodatkowe uwagi o każdym katalogu, wprowadzono sortowanie po PR. Zapraszam do zapoznania się ze zmianami.

Wszystkie wymienione strony udostępniają darmową opcję dodania wpisu, w niektórych przypadkach wymagany jest link zwrotny, w innych istnieją dodatkowe restrykcje co do minimalnego PR. Łącznie dodano 17 nowych katalogów. Pomimo potwierdzenia darmowości musiałem usunąć jedną ze stron, z uwagi na wykrycie niebezpiecznego malware. Jeszcze w innym przypadku, pomimo że katalog był darmowy, nie posiadał żadnej zindeksowanej podstrony.

Jeśli udostępniasz darmowe wpisy w swoim katalogu zgłoś go do listy. Gdy tylko zwolni się miejsce możesz liczyć, że dodam Twój katalog. O pierwszeństwie publikacji decyduje kolejności zgłoszeń oraz fakt, czy katalog posiada w pełni darmową opcję dodania wpisu (bez linków zwrotnych).

Swoje propozycje proszę przesyłać na adres m.kolacz(małpa)techformator.pl lub przy wykorzystaniu formularza kontaktowego.

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.