katalogowanie

Katalogowanie stron, pobierz zaktualizowaną listę darmowych katalogów

W dniu dzisiejszym została zaktualizowana lista darmowych katalogów, którą upubliczniłem pod koniec maja ubiegłego roku. Zestawienie zostało gruntownie przebudowane, oczyszczone z katalogów, które już nie udostępniają darmowej opcji dokonania wpisu. Została również zmieniona forma prezentacji danych, zamieszczono dodatkowe uwagi o każdym katalogu, wprowadzono sortowanie po PR. Zapraszam do zapoznania się ze zmianami.

Wszystkie wymienione strony udostępniają darmową opcję dodania wpisu, w niektórych przypadkach wymagany jest link zwrotny, w innych istnieją dodatkowe restrykcje co do minimalnego PR. Łącznie dodano 17 nowych katalogów. Pomimo potwierdzenia darmowości musiałem usunąć jedną ze stron, z uwagi na wykrycie niebezpiecznego malware. Jeszcze w innym przypadku, pomimo że katalog był darmowy, nie posiadał żadnej zindeksowanej podstrony.

Jeśli udostępniasz darmowe wpisy w swoim katalogu zgłoś go do listy. Gdy tylko zwolni się miejsce możesz liczyć, że dodam Twój katalog. O pierwszeństwie publikacji decyduje kolejności zgłoszeń oraz fakt, czy katalog posiada w pełni darmową opcję dodania wpisu (bez linków zwrotnych).

Swoje propozycje proszę przesyłać na adres m.kolacz(małpa)techformator.pl lub przy wykorzystaniu formularza kontaktowego.

O autorze

Mariusz Kołacz

Informatyką i nowymi technologiami zajmuje się od ponad 15 lat. Od 2008 roku moją drugą pasją jest marketing internetowy. Aktualnie prowadzę agencję reklamową, gdzie realizuję projekty z zakresu pozycjonowania i optymalizacji stron internetowych (SEO), reklamy na Facebooku i Google ADS (Google AdWords) oraz w zakresie optymalizacji konwersji w sklepach internetowych. Oprócz tego tworzę narzędzia SEO, piszę teksty, projektuję strony internetowe przyjazne SEO, w wolnych chwilach czytam literaturę z tematyki medycyny, parapsychologii.