Internet i bezpieczeństwo

Jak wybrać ofertę na internet z telewizją?

jak wybrac oferte na internet z telewizja

Internet w pakiecie z telewizją to jedna z najpopularniejszych ofert wybieranych przez klientów. Dzieje się tak, ponieważ są to usługi niezbędnie w większości domów, a telewizja naziemna nie dla każdego jest wystarczająca. Jak wybrać najlepszą dla siebie ofertę internetu z telewizją?

Internet z telewizją – na co zwrócić uwagę?

Niemal każdy dostawca ma w swojej ofercie pakiet internetu z telewizją, co sprawia, że osoba szukająca idealnej dla siebie oferty ma bardzo szerokie możliwości. Na początku warto rozeznać się w pakietach najbardziej znanych firm, np. Play, ponieważ to one cieszą się wysokim poziomem zaufania klientów i korzystają z nadajników rozmieszczonych w wielu miejscach na terenie całego kraju. Dzięki temu zasięg ich usług może być znacznie lepszy.

Warto zwrócić uwagę na to, ile kanałów jest dostępnych w konkretnych pakietach, a także jaką szybkość internetu oferuje dostawca. Zwykle każdy z nich ma kilka różnych możliwości, gdzie wraz ze wzrostem liczby kanałów rośnie również prędkość połączenia. Im korzystniejsza opcja, tym wyższa staje się cena miesięcznego abonamentu.

Jeśli klient korzysta z oferty telefonii komórkowej u któregoś z dostawców, może okazać się, że upoważnia go to do zniżek cenowych. Taką opcję ma np. sieć Play, która pozwala na obniżkę abonamentu aż o 30 zł. Podczas przeglądania propozycji operatorów trzeba zwrócić uwagę nie tylko na liczbę kanałów, ale także ich nazwy. Czasami może okazać się, że najszersze pakiety wcale nie zawierają interesujących klienta stacji telewizyjnych i wystarczy mu mniejszy zakres pakietu.

Bardzo ważne jest sprawdzenie tego, czy oferta wymaga jakichś dodatkowych opłat pozaabonentowych. Może to być np. koszt montażu czy dzierżawienie dekodera. Jakość urządzeń sieciowych również ma znaczenie. Klienci, którym zależy na nagrywaniu programów TV, powinni sprawdzać, czy w danej ofercie dekoder umożliwia taką opcję.

Kolejny ważny czynnik to okres, na jaki trzeba zawrzeć umowę. Bardzo często zdarza się, że ktoś wynajmuje mieszkanie i chce mieszkać w jakimś miejscu np. przez rok. Operator może wymagać natomiast podpisania zobowiązania do korzystania z usługi na dwa lata. Najkorzystniejszą opcją jest zatem możliwość zawarcia umowy również na krótszy okres.

Serwisy streamingowe w pakietach internetu z telewizją

Aktualnie dużą część treści, którą przyswajają widzowie, stanowią seriale, filmy i programy prezentowane na platformach streamingowych. W dobrze przygotowanych i nowoczesnych pakietach internetu z telewizją powinien znajdować się dostęp do chociaż jednej platformy.

Czasami można spotkać się nawet z możliwością korzystania z kilku serwisów w ramach abonamentu czy z dużą zniżką. W pakiecie internet z telewizją Play.pl proponowane jest dołączenie do Netflixa na rok za darmo. Jeśli policzy się koszty abonamentu za samą platformę, to okazuje się, że jest to bardzo konkurencyjna i opłacalna propozycja.

Serwisy streamingowe znacznie poszerzają dostęp do treści, które może oglądać odbiorca. Pozwalają na coś więcej niż tylko korzystanie z telewizji linearnej. Ich zaletą jest to, że szybko trafiają tam największe kinowe hity i porywające seriale, które można oglądać o dowolnej porze i w dowolnych ilościach.

Zalety połączenia pakietu internetu z telewizją

Największą zaletą połączenia pakietu internetu z telewizją jest zdecydowanie fakt, że dzięki temu można sporo zaoszczędzić. To opcja tańsza niż wykupienie dwóch abonamentów osobno. Znacznie bardziej komfortowe staje się również płacenie za usługi, ponieważ na jednym rachunku znajdują się koszty telewizji, internetu, a nawet serwisów streamingowych. To sprawia, że nie trzeba pamiętać o kilku rachunkach w różnych terminach.

W razie wystąpienia jakichkolwiek awarii czy wątpliwości zawsze można skontaktować się z dostawcą mediów i podczas jednej rozmowy wyjaśnić wszelkie nieścisłości. Jeśli chodzi o montaż urządzeń, to nie trzeba dwa razy przyjmować ekipy zajmującej się podłączaniem sprzętów. Zarówno modem, jak i dekoder fachowcy zainstalują w trakcie jednej wizyty.

Jaki internet do domu – LTE czy światłowód?

Podczas wybierania internetu do domu najważniejszą kwestią jest to, czy wybierze się opcję stacjonarną, czy przenośny modem LTE. Pierwsza z nich to internet światłowodowy, który dzięki temu, że do jego podłączenia wykorzystuje się kabel, charakteryzuje się stabilnością. Jest on nielimitowany i można z niego korzystać na wielu urządzeniach.

Internet LTE daje możliwość zabierania modemu ze sobą np. w podróż, ale za to stawia też pewne ograniczenia co do ilości możliwych do pobrania treści. Jakość połączenia internetowego może się osłabiać np. ze względu na złe warunki pogodowe. Z tego powodu pakiety internetu z telewizją obejmują najczęściej połączenie stacjonarne. To rozwiązanie najwygodniejsze dla gospodarstw, w których mieszka co najmniej kilka osób. Cała rodzina może korzystać z sieci i telewizji przez tyle czasu, ile tego potrzebuje.

Artykuł partnera

O autorze

Redakcja

Na blogu technologicznym TechFormator.pl poruszamy różnorodne tematy związane z nowoczesnymi technologiami, elektroniką, informatyką oraz z marketingiem internetowym. Znajdziesz tutaj poradniki, instrukcje, recenzje oprogramowania użytkowego, recenzje sprzętu IT, poradniki komputerowe - w tym rozwiązania popularnych błędów i problemów IT oraz porady dla e-commerce.

Skomentuj

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.