ekspresy do kawy

Ekspresy do biura – automatyczne czy przelewowe?

Dostęp do kawy w biurze to dziś podstawa. Oczekują tego zarówno już zatrudnieni pracownicy, jak i osoby poszukujące pracy. Ten zapewnić można, włączając do firmowego wyposażenia ekspres do kawy. Modele automatyczne i przelewowe są najchętniej wybieranymi do takiego zastosowania. Który z nich będzie lepszy w Twoim przypadku? Przeczytaj i sprawdź.

Podsumowanie:

  • Kawy w biurze oczekują zarówno pracownicy, jak i kandydaci. Zapewnienie zespołowi dostępu do dobrej jakości tego kofeinowego napoju jest świetnym sposobem na zadbanie nie tylko o samopoczucie pracowników, ale też ich produktywność.
  • Właściciele firm i osoby zarządzające biurami najchętniej decydują się na automatyczne i przelewowe ekspresy od kawy. Są one jednak tak różnymi urządzeniami, że aby podjąć dobrą decyzję, warto wcześniej poznać ich specyfikę.
  • Wybór między automatycznymi a przelewowymi ekspresami do biura powinien być podyktowany przede wszystkim kawowym gustem pracowników i specyfiką samego miejsca.

Zadbaj o dobre samopoczucie pracowników i wrażenia gości

Biuro, które pachnie kawą jawi się jako przytulne, ciepłe i gościnne. Piękny aromat i pyszny smak tego czarnego napoju wpływają pozytywnie na wszystkich zebranych w miejscu pracy – zarówno pracowników, jak i klientów odwiedzających biuro. Dzięki kawie członkowie zespołu są zmotywowani, bardziej produktywni (dzięki poprawie skupienia i dawce dodatkowej energii) i czują się zaopiekowani, a sama przerwa na kawę i spotkania przy ekspresie mogą być inspirującymi chwilami. Dziś wątpliwości co do tego, czy ekspres do biura (www.tchibo-coffeeservice.pl) jest potrzeby, są nieuzasadnione. Tego urządzenia potrzebuje każde biuro – niezależnie od jego rozmiaru i branży, w której funkcjonuje dana firma.

W wyborze między ekspresem automatycznym a przelewowym kluczowe są przede wszystkim gust i kawowe przyzwyczajenia osób, które będą korzystać z urządzenia.

Kiedy automatyczne ekspresy do biura?

Automatyczne ekspresy do kawy charakteryzują się szybkim działaniem, łatwą obsługą oraz rozbudowanym katalogiem napojów oferującym co najmniej kilka wariantów kawy, w tym często również mleczne i deserowe. W zależności od modelu taki ekspres może przyrządzić jedną bądź dwie filiżanki kawy w tym samym czasie; przyrządzenie kolejnych wymaga uruchomienia całego procesu od nowa. Standardem w takich ekspresach kawowych jest automatyczny system czyszczenia i odkamieniania. Ten zdejmuje z użytkowników obowiązek czaso- i energochłonnego sprzątania. Niejako przedłuża również żywność całego urządzenia. Dziś automatyczne ekspresy do kawy są dostępne w wielu wariantach i szerokim zakresie cenowym. Dzięki temu niemal każde biuro może pozwolić sobie na zakup takiego sprzętu.

  • Najlepiej sprawdza się on jednak w tych miejscach, gdzie pracownicy sięgają po różne rodzaje kaw, a w samym biurze nie pojawia się tak dużo osób, by konieczne było przygotowywanie napoju na zapas.

Kiedy przelewowe ekspresy do kawy?

Przelewowe ekspresy do kawy charakteryzują się prostszym działaniem. Ich najbardziej charakterystyczną cechą, odróżniającą je od modeli automatycznych, jest oferowanie filtrowanej, czarnej kawy i możliwość przygotowania jej w większej ilości, a także niższa cena. Produkty ze średniej i wyższej półki cenowej wyposażone są w podgrzewaną płytę, która chroni kawę przed wystygnięciem i sprawia, że jest smaczna przez długi czas od zaparzenia. Kluczem do dobrego smaku jest nie sam ekspres, ale jakość kawy. Ta najlepiej, jeśli jest świeżo zmielona, tuż przed umieszczeniem w ekspresie.

  • Z powodu swojej specyfiki przelewowe ekspresy do kawy sprawdzają się w biurach, gdzie pracownicy najchętniej sięgają po czarną, filtrowaną kawę i nawet jeśli lubią kawy mleczne, to decydują się na dodanie po prostu odrobiny mleka, już poza funkcjonalnością ekspresu. Przelewowy ekspres jest mile widziany także tam, gdzie regularnie pojawiają się klienci, a możliwość podania ciepłej, smacznej kawy od ręki – bez uruchamiania ekspresu od nowa – jest na wagę złota.

1 komentarz

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.