słowniki

Darmowe słowniki synonimów

Każdy nawet najbardziej doświadczony copywriter ma chwile słabości, niemoc słowną. W tych trudnych dniach choćby nie wiem jak człowiek się starał, nic nie jest w stanie wykrzesać. Tak nie musi być! Jeśli chcesz przezwyciężyć niemoc słowną ten poradnik jest dla Ciebie.

Nieocenioną pomoc w trudnych chwilach zaoferują Tobie słowniki synonimów, z których bardzo często korzystam tworząc opisy do precli, artykuły informatyczne czy jakiekolwiek inne treści.

W tym poradniku podzielę się z Tobą informacjami o darmowych słownikach synonimów, które znacząco ułatwiają i skracają czas tworzenia tekstów.

Słownik synonimów 2.0

Pierwszym programem jaki zaprezentuje jest Słownik synonimów 2.0 autorstwa Kamila Mierzejewskiego.

Jest to drugie wydanie znakomitego słownika synonimów. Z pierwszym nie mam dobrych wspomnień, głównie z uwagi na jego niską responsywność. Szczęśliwie dla Nas – użytkowników autor usunął wszelkie niedogodności, wersja 2.0 jest szybka i responsywna co zapewne zaowocuje wzrostem popularności aplikacji.

Darmowy słownik synonimów 2.0

Słownik synonimów 2.0 zawiera obszerną bazę słów (ponad 36000), przyjazny i intuicyjny interfejs sprawi, że każdy, nawet mało doświadczony użytkownik poradzi sobie z obsługą programu. Co tu dużo mówić, pobierzcie program i sprawdźcie jego przydatność na własnej skórze 😉

Słownik synonimów (polski), Lite

Kolejny na liście jest Słownik synonimów (polski), Lite firmy LexLand. W bazie znajduje się około 32000 wyrazów bliskoznacznych.

Polski słownik synonimów LexLand

Przejrzysty interfejs, łatwość obsługi, obszerna baza słów. Dzięki tym cechom program stanowi doskonałą pomoc dla każdego użytkownika, który ma problemy z doborem słownictwa.

GoNaomi Słowniki Synonimów

Trzecim i zarazem ostatnim programem, który chcę Wam zaprezentować jest GoNaomi Słownik Synonimów, który posiada ogromną bazę wyrazów sięgającą 65 tysięcy pozycji. Aplikacja współpracuje z systemami Windows 98, Me, 2000, XP, Vista, a także nowszymi.

GoNaomi Słowniki Synonimów

Podobnie jak w dwóch poprzednich aplikacjach, interfejs GoNaomi nie budzi wątpliwości, jest czytelny a sama obsługa programu łatwa i przyjemna. Natomiast responsywność nie stoi na najwyższym poziomie, w szczególności będzie to odczuwalne na słabszych komputerach. Mimo to warto zaopatrzyć się w program, tym bardziej że jest on darmowy.

Wszystkie zaprezentowane aplikacje mają za zadanie wspomagać copywriterów w ich codziennej pracy. Na szczególne uznanie zasługują dwa pierwsze programy, a mianowicie Słownik synonimów 2.0 i Słownik synonimów LexLand, Lite, albowiem prezentacja wyników (wyrazów) jest najbardziej czytelna i odnoszę wrażenie, iż pomimo mniejszej bazy wyrazów (w porównaniu do słownika GoNaomi), to jednak wspomniane aplikacje lepiej spełniają swoje zadanie. Jest to moja subiektywna opinia.

4 komentarze

Kliknij tutaj aby skomentować
  • Dzięki przyda się do pisania artykułów synonimizowanych do precli.

  • Ciekawe słowniki, nie powiem. Na razie zaopatrzyłem się w „Słownik synonimów 2.0” i póki co bardzo dobrze spełnia swoje zadanie.

  • Ja do tej pory używałem SB4 edytora dostarczanego razem z programem SEObohater. Czasem też Worda, dobre ma tam podpowiedzi. Te programy wydają się ciekawe. Zobaczę który z nich śmiga bez problemu na Win 7 i potestuje. Może akurat któryś z nich ma większą bazę niż SB4Edytor.

    • Dzięki za tę informację, nie znałem tego programu. Z tego co widzę SB4Edytor dostępny jest jako odrębny moduł więc z ciekawości sprawdzę co oferuje. Pozdrawiam, Mariusz.

O autorze

Mariusz Kołacz

Freelancer z ponad 10 letnim doświadczeniem, specjalizujący się w marketingu internetowym dla e-commerce. Prowadzi kompleksowe kampanie SEO, Google ADS, Facebook ADS dla małych i dużych przedsiębiorstw. Po godzinach bloguje na tematy związane z SEO i IT oraz zgłębia tajniki medycyny i parapsychologii.