Darmowe narzędzia SEO | Mariusz Kołacz – Programista SEO

Udostępnione aplikacje

Zostań fanem bloga techformator.pl na Facebooku i otrzymaj dostęp do darmowych narzędzi SEO.

Zapraszam również do obserwowania mojego profilu na Google+

Masz sugestie, pytania? Skontaktuj się ze mną poprzez formularz, e-mail lub telefonicznie [Pokaż dane kontaktowe].

Google Index Checker

Aplikacja do sprawdzania, czy dana strona/podstrona znajduje się w indeksie wyszukiwarki Google. Jeden z nielicznych darmowych programów, który obsługuje adresy z parametrami. Zaawansowana konfiguracja, możliwość zdefiniowania losowego opóźnienia, sprawdzanie pakietowe.

CatScraper

Narzędzie do tworzenia list katalogów. Adresy wyciągane są wprost ze spisu katalogów. Najnowsza wersja wspiera największy w Polsce spis mieszczący się pod adresem www.katalogiseo.info (pobiera około 1500 katalogów, tylko unikalne adresy).

Keyword Generator

Narzędzie do tworzenia danych wejściowych dla programu do pingowania stron Pingomat. Oprócz tego aplikacja pozwala tworzyć losowe kombinacje słów kluczowych (z powtórzeniami) i zapisywać je do pliku tekstowego.

XPath Scraper (XScraper)

Aplikacja do wyodrębniania danych ze stron internetowych i testowania wyrażeń XPath. Użytkownik określa URL, wprowadza wyrażenie XPath, definiuje typ atrybutu. Na wyjściu otrzymuje listę linków, postów, artykułów, proxy etc. Wersja Basic nie posiada trybu automatycznego.

Google Suggest Scraper Free

GSS to aplikacja do pozyskiwania słów kluczowych z podpowiedzi Google. Soft przyda się podczas budowania kampanii link buildingu, w kampaniach AdWords czy też podczas pozycjonowania. Wersja Free potrafi znaleźć do 450 propozycji na jeden keyword. Pełne wsparcie dla języka PL. Aplikacja niedostępna, sprawdź Seo Keywords Studio.

Google Suggest Scraper Extended

GSS w wersji rozszerzonej potrafi znaleźć 20 razy więcej słów (do 15000 na keyword). Wsparcie dla wielu języków wyszukiwania PL, EN, DE, RU, 9 trybów przeszukiwania, pełna obsługa proxy (wraz z pozyskiwaniem z Xroxy/Samair). Więcej informacji we wpisie o GSS. Następcą GSS jest Seo Keywords Studio.

CLuv RSS Generator

Program do generowania specjalnego kanału RSS na potrzeby CommentLuv. Dzięki aplikacji można zostawić na blogu z CommentLuv link z dowolnie wybranym anchorem omijając tym samym ograniczenia darmowej wersji wtyczki. Szczegóły udostępniania softu w opisie CLuv.

Fast Google Proxy Checker

FGPC to oprogramowanie do testowania proxy. Największym jego atutem jest obsługa wielowątkowości, dzięki czemu proces testowania przebiega bardzo sprawnie. Szczegóły znajdziecie w opisie FGPC.

Bing Host Scraper

Program wspomaga wyszukiwanie witryn internetowych, które znajdują się na tym samym adresie IP (sąsiedztwo). Bing Host Scraper z powodzeniem może zastąpić serwisy świadczące usługi Reverse IP Lookup.

IDNS Translator – Punycode Converter

Darmowy desktopowy program, którego głównym zadaniem jest konwersja nazw domen ze standardu IDN do ASCII/Punycode. Dwa tryby pracy: ręczny i automatyczny, dwukierunkowa konwersja (kodowanie/dekodowanie).

Seo Keywords Studio – Google Suggest Scraper

Następca Google Suggest Scrapera, nowy interfejs, większe możliwości konfiguracji, 3 metody zbierania słów kluczowych, obsługa wielu języków, możliwość zmiany typu dopasowania fraz, eksport danych do CSV oraz jedyny w swoim rodzaju generator fraz lokalnych operujący bezpośrednio na plikach.