rankerizer

Darmowe monitorowanie pozycji fraz Rankerizer

W poprzednich artykułach opisywałem już kilka ciekawszych rozwiązań w zakresie monitorowania pozycji słów kluczowych - głównie aplikacje desktopowe. W tym artykule przedstawię Rankerizer, który stanowi łakomy kąsek dla pozycjonerów, albowiem pozwala na monitorowanie i śledzenie nieograniczonej liczby słów kluczowych, co więcej pozwala sprawdzać frazy nie tylko w Google, lecz również w innych popularnych wyszukiwarkach Bing i Yahoo. Zapoznaj się z możliwościami programu i pozyskaj licencję za free.

Najważniejsze cechy programu:

 • Sprawdzanie pozycji w Google, Bing, Yahoo.
 • Monitorowanie nieograniczonej liczby słów kluczowych.
 • Obsługa proxy.
 • Lokalizowane wyszukiwanie.
 • Sprawdzanie PageRank strony/podstrony oraz liczby backlinków.
 • Możliwość zdefiniowania opóźnienia między kolejnymi zapytaniami, a także głębokości (dokładności) wyszukiwania.
 • Szczegółowe wyniki wyszukiwania, listowanie dokładnego adresu URL (Ranking URL).
 • Wykresy, zobrazowanie wyników w ujęciu czasowym (można łatwo sprawdzić trend dla danej frazy).
 • Łatwe dodawanie nowych słow kluczowych i edycja istniejących.
 • Eksport historii do pliku w formacie CSV.

Pracę z Rankerizer rozpoczynamy od utworzenia nowego projektu, gdzie definiujemy adres monitorowanej witryny oraz listę słów kluczowych.

Rankerizer, okno projektów

Kolejny krok to konfiguracja sprawdzania (Preference => General Settings). Możemy określić lokalizację (Poland), włączyć/wyłączyć sprawdzanie PageRank (Enable PageRank check), zmodyfikować opóźnienie między kolejnymi zapytaniami (Delay between searches), a także zmienić głębokość wyszukiwania (Search Depth 10, 20, 50, 100).

Przechodząc na zakładkę Proxy Settings można bardzo łatwo zdefiniować serwery pośredniczące, które będą uczestniczyły w procesie odpytywania wyszukiwarek.

Ustawienia Rankerizer

Wyniki prezentowane są w bardzo przyjazny sposób, widok tabelaryczny jest w tego typu programach standardem, jednakże w Rankerizer wygląda wszystko nadzwyczaj ciekawie. Użytkownik ma pod ręką dostęp do wszystkich istotnych opcji. Możliwość eksportu danych historycznych do pliku CSV dodatkowo podnosi wartość aplikacji.

Rankerizer okno wyników SERP

Podczas testów nie zauważyłem, aby były problemy wydajnościowe, choć na uwagę zasługuje dość dziwne zachowanie programu, podczas przywracania z paska i modyfikacji rozmiaru okna projektów.

Choć brakuje kilku funkcji znanych z innych systemów monitorowania, Rankerizer zapowiada się bardzo ciekawie. Warto śledzić rozwój projektu.

Darmową licencję można zdobyć na stronie projektu rankerizer.com

Monitoring pozycji w Google

SeoStat Mini to kolejne desktopowe narzędzie do sprawdzania pozycji w Google...

Czytaj dalej »

Mariusz Kołacz darmowy monitoring pozycji w google, monitorowanie, program do monitorowania pozycji w google, Rankerizer, sprawdzanie pozycji strony

Skomentuj wpis - Komentarzy (40)

 1. Michał Krawczykowski pisze:

  Jak tylko zobaczyłem Twój wpis na tablicy na FB, od razu pobrałem. Sprawdziłem dwie frazy. Fajny. Szybki. Przyda się, miałem do tej pory dwa inne, ale ten wygląda na lepszy. Dzięki.

 2. homoklikus pisze:

  Jestem w trakcie testowania narzędzia i puki co fajnie działa. A to dobrze bo szukam alternatywy dla webpozycja.pl, Która coraz bardziej okraja darmową opcje.

 3. Tomek pisze:

  Czyli śmiało można zrezygnować z Free monitor for Google na rzecz rankerizer. Przetestuje dziś i sprawdzę jakie przerwy wystarczą by dla małych ilości fraz nie używać serwerów proxy

 4. Mariusz Kołacz pisze:

  Wszystko zależy ile fraz dziennie masz do sprawdzenia. Możesz spróbować z wartościami 1000 - 5000 milisekund. Jeśli masz kilkaset fraz do sprawdzenia żadne opóźnienie nie pomoże, no chyba że możesz pozwolić sobie na uruchomienie całodobowe uruchomienie programu, wtedy można ustawić większe opóźnienia.

 5. Robert pisze:

  Na webpozycja niedługo nawet rejestracja będzie płatna... Spróbuj seo-stat jeśli masz niewiele fraz. Rankerizer pobrany, ciekawe co potrafi.

 6. marcu pisze:

  @Tomek:Free monitor for Google jest niedokładny strasznie z niego warto było zrezygnować już chwilę temu.

 7. Adrian Strójwąs pisze:

  Pochlebne opinie w komentarzach skłoniły mnie do zainteresowania się tą pozycją. W tej chwili przeprowadzam testy i muszę przyznać, że działa bardzo fajnie.

 8. kodeks-pracy.org pisze:

  Aż nie mogę się nadziwić, że ma takie możliwości i jest za darmo... to trochę niecodzienne w dzisiejszych czasach. Zaraz pobieram i zaczynam testowanie.... zapowiada się całkiem fajnie.

 9. Webpromotor pisze:

  Narzędzie prezentuje się świetnie, jak na darmowe ma całkiem sporo możliwości, ponadto jestem mile zaskoczony, że udało mi się je odpalić pod wine na linux mint.

 10. Ptaq pisze:

  Warto również przyjrzeć się rodzimej produkcji czyli: http://mini.seo-stat.pl/ - posiada naprawdę zaawansowane funkcję. Do tego po polsku, warto przetestować i wspierać nasze produkty :)

 11. Mariusz Kołacz pisze:

  Korzystałem, niestety najnowsza wersja ani 32 ani 64-bitowa nie da się uruchomić, sypie błędami. Pisałem o tym do admina, ale problem nie został rozwiązany.

 12. Pawel pisze:

  No i kolejna pozycja do listy programów których chciałbym uzywać;) A dopiero co zacząłem przygodę związaną z SEO

 13. Franek pisze:

  Bardzo fajny soft. Aż dziwne, że za darmo. Ciekawe jak długo?
  Tylko akurat dzisiaj nie działa. Ani program, ani strona programu.

 14. Mariusz Kołacz pisze:

  Obecnie już działa, sprawdzane przed sekundą, faktycznie dzisiaj rano strona Rankerizera całkiem padła i nie dało się przejść autoryzacji.

 15. Franek pisze:

  Tak, wróciło już wszystko na swoje miejsce. Na szczęście awaria (?) trwała tylko jeden niepełny dzionek :-) .

 16. Jacek pisze:

  Zainteresował mnie wasz artykuł i próbowałem pobrać ten super program, ale coś niestety nie wychodzi. Podejmę jeszcze jedną próbę i mam nadzieję, że się powiedzie. Nawiasem mówiąc to musi być niezłe, przydatne urządzenie.

 17. Marcel Niemyjski pisze:

  Wcześniej korzystałem z Free Monitor for Google, ale wiadomo jak to jest. Rankerizer wydaje się naprawdę fajnym rozwiązaniem ale wchodząc na rankerizer.com wywala mi, że "Strona, na którą chcesz wejść, zawiera złośliwe oprogramowanie". Tylko jak mam taki problem?

 18. Roksana Bysiak pisze:

  Ostatnio przetestowałam kilka takich programów, jednak ten wygląda na dużo lepszy. Co prawda dopiero zaczęłam go testować, ale wydaje mi się że jest to właśnie to, czego szukam ;) Dziękuję za pomoc ;)

 19. marek pisze:

  Witam.
  Ja też testuję ten program i niestety mam sporo uwag do jego dokładności - potrafi pominąć pozycję strony albo wskazać ją w miejscu gdzie w ogóle nie występuje. W porównaniu do free Monitor for Google jest na pewno znaczeni szybszy ale wyniki m zdecydowanie mniej precyzyjne. We Free MfG nei zdarzyło mi się żeby rozniecę w pokazywanych pozycjach i pozycjach przy ręcznym przeszukaniu wynosiły więcej niż 2 pozycje. W tym programie mam np podaną pozycję dla strony która w ogóle nie jest w top100, albo mam podaną pozycję podstrony na 60 pozycji a strony głównej na 5 już nie zauważył. Autorzy muszą coś poprawić żeby zwiększyć niezawodność. Program na pewno prosty w obsłudze i mimo "wpadek" użyteczny.

 20. Tomek pisze:

  ze wszystkich serwisów które miałem okazję testować najlepszy jest webpozycja.pl niestety nie jest wszystko darmowe :/ ale 50 unikalnych fraz na koncie darmowym mi jak narazie wystarczy,

 21. Mariusz Kołacz pisze:

  Webpozycja obecnie to marna alternatywa, za duże ograniczenia wprowadzili.

 22. jan pisze:

  bardzo ciekawe narzedzie ale ma jeden problem, bowiem nie pokazuje pozycji dla domen opartych na blogspocie(albo w ogóle na stronach opieranych o subdomeny)

 23. ZeroNudy pisze:

  Zgadza się webpozycja.pl wprowadza ograniczenia, także średnio zaczyna wypadać. Jak Wam się sprawdza Rankenrizer - szczególnie jeżeli chodzi o dokładność?

 24. Michał Mazurowicz pisze:

  Po moich testach, praktycznie 90% wyników jest podawanych źle, z czego spora część ma znaczne rozbieżności. Korzystam teraz z serpmonster-a i jest dużo dokładniejszy. Generalnie najprościej samemu przetestować dokładność na kilku frazach.

 25. Mariusz Kołacz pisze:

  Przesadzasz Michale, narzędzie nie jest złe, a różnice wynikają z samej metody przeszukiwania.

 26. Michał Mazurowicz pisze:

  Ale ja napisałem to co sprawdziłem, łącznie z ręcznym sprawdzeniem wyników, więc nie przesadzam. Chyba, że mój program ma gorsze dni ;]

 27. Mariusz Kołacz pisze:

  @Michał, owszem natomiast różnica wynika ze sposobu sprawdzania, program prawidłowo czyta pozycje, ale opiera się na sprawdzaniu z wykorzystaniem parametru num - num=50, num=100 (czyli z ograniczaniem wyników wyszukiwania do konkretnej liczby), a przy takim schemacie zawsze będzie różnica, nawet jak normalnie ręcznie w przeglądarce sprawdzić to będzie widoczna różnica między sprawdzaniem standardowym (co 10), a tym wymuszającym pokazywanie większej ilości wyników na jednej podstronie.

 28. Michał Sławiński pisze:

  Chyba zlicza mapki google, nie bierze pod uwagę subdomeny przy sprawdzaniu domeny głównej. Poza tym chyba najlepszy darmowy program z jakim miałem do czynienia.

  P.S. Ktoś z pio zrobił coś darmowego instalowanego na serwerze. Testował ktoś?

 29. daro pisze:

  Działa wam rankerizer?? Bo u mnie od dwóch dni nic już nie pokazuje nawet przez proxy i nie wiem czy to u mnie tak czy co?

 30. Jacek pisze:

  Nie wiem jak u innych ale u mnie przestał sprawdzać pozycje google tylko bing ... Czy inni też tak mają czy coś jest nie tak licencja ?

 31. masgroup pisze:

  Mi tez przestał działać.

  Komentarz musi mieć 100 znaków więc napiszę może, że jakże piękny ranek jest w dniu dzisiejszym - słoneczko świeci, jeszcze jeden dzień (niby) nieroboczy przed nami. Nic tylko zdobywać serpy wesoło.

 32. Łukasz pisze:

  Właśnie wszedłem zapytać o to ...
  U mnie też dla google nie pokazuje pozycji :(
  Ciekawe czy to tylko chwilowe problemy bo program bardzo fajnie się sprawdzał do tej pory.

 33. Marcin pisze:

  Niestety nie działa u mnie także. Wygląda to na jakąś dłuższą awarię albo koniec narzędzia.

 34. Anna Kubczak pisze:

  Mi wszystko śmiga od jakiegoś czasu. Ale rzeczywiście, różnice dla fraz to często kilka dobrych pozycji. Ale przynajmniej jest możliwość szybkiego i dość efektywnego sprawdzenia pozycji.

 35. Mariusz Kołacz pisze:

  Na blogu niebawem pojawi się recenzja innego darmowego narzędzia do monitorowania fraz w Google, idealna alternatywa dla Rankerizera.

 36. Mariusz pisze:

  Kiedy można spodziewać się nowego narzędzie do monitorowania fraz? Z rankizera kiedys korzystałem i chyba z tego co pamiętam nie miałem do niego zarzutów.

 37. Mariusz Kołacz pisze:

  Musisz zapytać autora softu. Rankerizer akurat nie jest moim toolsem :)

 38. Michał pisze:

  {kryptoreklama} wprowadziła połączenia z Google Webmaster Tools, bardzo pomocne przy pozycjonowaniu

 39. Mariusz Kołacz pisze:

  @Michał, daruj sobie kryptoreklamę. W tym roku mam w planach test najpopularniejszych w PL systemów monitorowania pozycji online, to wtedy być może skuszę się by ponownie przetestować Twój system monitorowania, na tę chwilę proszę o powstrzymanie się od reklamowania tego systemu.

 40. dosunik pisze:

  szukałem alternatywy i zaraz pobieram. Opinie pozytywne, więc jestem dobrej myśli :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *