Urządzenia mobilne

Czy abonament indywidualny jest opłacalny?

rozmowa telefoniczna

Smartfony towarzyszą nam codziennie, dlatego każdy z nas potrzebuje dobrego abonamentu telefonicznego. Najlepiej wybrać taką usługę, która zawiera nie tylko dużo minut i SMS-ów, ale także pakiet transferu danych. Abonament indywidualny powinien również odpowiadać na konkretne potrzeby.

Na co zwrócić uwagę, wybierając abonament telefoniczny?

Wybierając abonament na telefon, warto zastanowić się nad tym, do czego najczęściej służy nam telefon. Przykładowo niektórzy głównie korzystają z internetu, różnych aplikacji mobilnych i komunikatorów, a inni bardzo dużo rozmawiają przez telefon i rzadko zaglądają do aplikacji. Wiele zależy oczywiście od wieku, przyzwyczajeń i stylu życia. Obecnie można znaleźć naprawdę sporo ciekawych ofert abonamentu indywidualnego, na przykład na stronie wirtualnego operatora Virgin Mobile: https://virginmobile.pl/oferty/abonament/indywidualny.

W przypadku sieci Virgin Mobile można wyróżnić następujące opcje abonamentu indywidualnego:

  • Abonament dla każdego 1.0 – nielimitowane rozmowy i SMS-y, 15 GB internetu, abonament bezterminowy z możliwością rezygnacji w dowolnym momencie, opłata aktywacyjna w wysokości 29 złotych plus 15 złotych miesięcznie;
  • Plan 2.1. – nielimitowane rozmowy i SMS-y, plan na 24 miesiące, 40 GB internetu, 5,18 GB w UE, brak opłaty aktywacyjnej, 30 złotych miesięcznie plus dodatkowe 120 GB na 24 miesiące;
  • Plan 3.1. – nielimitowane rozmowy i SMS-y, plan na 24 miesiące, 60 GB internetu, 6,90 GB w UE, brak opłaty aktywacyjnej, 40 złotych miesięcznie plus dodatkowe 120 GB na 24 miesiące.

Każda z wyżej zaprezentowanych ofert ma zalety i wady. Abonament bezterminowy to świetna opcja dla osób, które lubią mieć swobodę wyboru i chcą móc zrezygnować w dowolnym momencie. Z kolei kolejne dwie oferty wiążą z operatorem na 2 lata, ale za to użytkownik otrzymuje wiele bonusów, takich jak: brak opłaty aktywacyjnej, dużo internetu w kraju i za granicą, a także dodatkowe gigabajty do surfowania po sieci.

Czy abonament indywidualny to dobra opcja?

Abonament indywidualny to świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą po prostu co miesiąc płacić za swój telefon i nie martwić się o doładowanie lub o inne sprawy. Oferta indywidualna może także zostać poszerzona o innych użytkowników i wtedy stanie się abonamentem grupowym. W takiej sytuacji za każdą dodatkową osobę płaci się znacznie mniej niż za głównego użytkownika. Taka opcja sprawdza się jednak głównie w przypadku rodzin i grup dobrych znajomych, a także firm, a nie osób samotnych lub pozostających w luźnych związkach. Abonament indywidualny daje dużo swobody i elastyczności, a także jest dopasowany do konkretnych potrzeb i stylu życia. Wystarczy tylko wybrać odpowiedni pakiet, a następnie korzystać ze wszystkich funkcji w smartfonie.

O autorze

Redakcja

Na blogu technologicznym TechFormator.pl poruszamy różnorodne tematy związane z nowoczesnymi technologiami, elektroniką, informatyką oraz z marketingiem internetowym. Znajdziesz tutaj poradniki, instrukcje, recenzje oprogramowania użytkowego, recenzje sprzętu IT, poradniki komputerowe - w tym rozwiązania popularnych błędów i problemów IT oraz porady dla e-commerce.

Skomentuj

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.