Sprzęt

Najciekawsze gadżety elektroniczne dla nowoczesnej kobiety

w sklepie z elektronicznymi gadżetami

Nowoczesna kobieta z pewnością nie tylko docenia to, jak korzystnie elektronika wpływa na jej życie, ale również chętnie z niej korzysta. Ponieważ jednak przeważnie jest osobą nieco zabieganą i dość ostrożnie wydającą pieniądze, nie musi być właścicielką wszystkich gadżetów, które się jej podobają. Poniżej przedstawiamy najciekawsze, które są wyjątkowe i ułatwiają życie, a jednocześnie nie są na tyle niezbędne, aby kupić je w pierwszej kolejności. Dlaczego jednak nie mielibyśmy o nich pomyśleć jako o fantastycznym prezencie?

Gadżety elektroniczne – co to takiego?

Gadżety elektroniczne to urządzenia, które cechują się różnorodnymi funkcjami i zastosowaniami. W dzisiejszych czasach, kiedy życie toczy się coraz szybciej i mamy mniej czasu na wykonywanie codziennych czynności, przedmioty te stały się niezbędne. Do najbardziej popularnych gadżetów należą smartfony, smartwatche, tablety i laptopy. Są to urządzenia wielofunkcyjne, które pomagają nam w organizowaniu czasu, pracy, zabawy, jak i rozmów z bliskimi. Obok nich istnieje jednak wiele innych gadżetów, takich jak inteligentne głośniki, czy też drony. Gadżety te mają na celu maksymalne ułatwienie nam życia i sprawienie, że codzienne czynności staną się prostsze i przyjemniejsze.

Gadżety dla kobiet – jakie wybrać na prezent?

Kobiety uwielbiają gadżety elektroniczne, zwłaszcza te, które są praktyczne i funkcjonalne, dlatego dobrym pomysłem na prezent dla kobiety mogą być różnego rodzaju narzędzia, które ułatwią jej życie i pozwalają zaoszczędzić czas wykonując codzienne obowiązki. Dobrym przykładem mogą być popularne roboty kuchenne, jak również nowoczesne maszyny do szycia, czy też depilatory laserowe, suszarki, a nawet inteligentne prostownice do włosów. Poza tym, wiele kobiet ceni sobie również akcesoria do uprawiania sportu oraz urządzenia do relaksu, takie jak kompaktowe masażery, elektrostymulatory (najczęściej do stóp), czy też fotele z matą masującą. Dla tych Pań, które lubią miłe i estetyczne dodatki, interesującym wyborem wydają się być wszelkiej maści powerbanki – szczególnie te najmniejsze w kształcie szminki, małe metalowe latarki LED, czy też mini alarm personalny przydatny w razie wystąpienia zagrożenia.

Z innych fajnych gadżetów elektronicznych na prezent możemy wymienić przywoływacze, które mogą pełnić wiele przydatnych funkcji. Na uwagę nowoczesnej kobiety może zasługiwać także przenośny wentylator podłączany do portu USB smartfona, ale uwaga, nie jest to gadżet, który zadziała z każdym modelem smartfona. Niezależnie od wyboru, warto pomyśleć o gadżecie, który będzie funkcjonalny i jednocześnie będzie przypominał obdarowanej osobie o jej ukochanym hobby.

Poniżej prezentujemy naszym zdaniem 5 najciekawszych gadżetów elektronicznych, które będą świetnym pomysłem na prezent dla kobiety.

1. Czytnik e-booków

Książki są fantastycznym wsparciem tak podczas pracy, jak i jako forma rozrywki. Uczą nas, że nie ma problemów, z którymi nie można sobie poradzić, pozwalają nam jednak również na moment przenieść się do świata, w którym nie trzeba martwić się widmem kolejnych obowiązków rodzinnych i zawodowych. Nowoczesna kobieta często przyznaje jednak, że nie ma zbyt wiele czasu na czytanie. Gdy w grę wchodzą papierowe książki, trudno się z nią nie zgodzić. Już sam ich zakup wymaga czasu, są przy tym dość ciężkie i niezbyt poręczne. Można je czytać w łóżku tuż przed snem, sięganie po nie w trakcie jazdy autobusem albo podczas krótkiej przerwy w pracy nie jest już jednak szczególnie wygodne.

Na szczęście, nowoczesne gadżety elektroniczne sprawiają, że powrót do regularnego czytania może być łatwiejszy niż mogłoby się to nam wydawać. Czytnik e-booków jest na to najlepszym dowodem. Lista jego zalet ma prawo zaimponować nawet najbardziej wymagającym użytkownikom. Czytnik jest przecież niedużym urządzeniem, można więc zmieścić go nie tylko w plecaku, ale i w podręcznej torbie. Jest łatwy w obsłudze, jego struktura przypomina kartkę tradycyjnej książki, można korzystać z niego przez wiele godzin bez ładowania, a do tego nie trzeba wcale kupować każdej książki, którą chce się przeczytać, a potem żałować wydanych w ten sposób pieniędzy. W sieci można znaleźć serwisy z e-bookami, które działają na zasadach zbliżonych do tych, jakie charakteryzują popularne serwisy streamingowe. Płacąc miesięczny abonament mamy dostęp do setek tytułów. Nawet mając dość wybredny gust bez trudu znajdziemy więc coś do przeczytania. Jakby tego było mało, systematycznie rośnie liczba czytników e-booków, które mogą odtwarzać też audiobooki. Książki czytane przez lektorów – często będących znanymi i lubianymi aktorami – mogą nam więc towarzyszyć każdego dnia.

kobieta używa czytnika e-booków

2. Opaska fitness

Jeśli nowoczesna kobieta nie ma jeszcze opaski fitness, najwyższy czas, aby to zmienić. Nazwa tego gadżetu sugeruje, że jest on przydatny przede wszystkim tym osobom, które poświęcają uwagę swojej kondycji. Wystarczy jednak przyjrzeć się opaskom, które dziś dominują na rynku, aby przekonać się, że oferują nam one znacznie więcej możliwości.

Dlaczego warto zainwestować w ten gadżet elektroniczny? Najmocniejszym argumentem jest ten, który zwraca uwagę na to, że opaska zwiększa świadomość potrzeb naszego ciała. Informuje nas o tym, jak dużo się ruszamy, jakie mamy tętno, a coraz częściej także o tym, jakie jest nasze ciśnienie. Często wytrąca nas więc z wygodnego przeświadczenia, że dbamy o siebie i uświadamia, że już dawno powinniśmy wprowadzić zasadnicze zmiany do charakterystycznego dla nas siedzącego trybu życia. Warto wspomnieć także o tym, że opaska ułatwia także codzienne funkcjonowanie. Poszczególne modele różnią się nie tylko ceną i wielkością, ale i liczbą dodatkowych funkcji. Niemal każdy pokazuje jednak aktualny czas, może też informować nas o mailach, które właśnie pojawiły się w skrzynce pocztowej, wiadomościach czekających na odczytanie na popularnych komunikatorach, a nawet o nowościach na serwisach informacyjnych, które obserwujemy.

3. Soniczna szczoteczka do twarzy

Nowoczesne gadżety elektroniczne mogą pomóc nam się zrelaksować. Sprawiają też, że łatwiej jest nam zadbać o nasze zdrowie. Wiele z nich jest też w stanie ułatwić dbanie o atrakcyjny wygląd zewnętrzny. Na takie miano z pewnością zasługuje soniczna szczoteczka do twarzy, którą często opisuje się jako przełom w pielęgnacji. Szczoteczka soniczna, dzięki delikatnym drganiom, wnika w pory skóry. Nie tylko usuwa z nich pozostałości sebum i makijażu, ale również z powodzeniem radzi sobie z innymi zanieczyszczeniami. Korzystanie z niej jest dziecinnie proste, co również uznaje się za jedną z większych zalet tego gadżetu. Wystarczy, że zwilżymy twarz wodą i nałożymy ulubiony preparat myjący, a szczoteczka będzie pracować sama. Nam pozostanie już tylko przesuwanie jej po twarzy wykonując koliste ruchy.

Szczoteczki do twarzy przynoszą najbardziej spektakularne rezultaty wtedy, gdy korzysta się z nich regularnie. To właśnie wtedy dochodzi do redukowania przez nie niedoskonałości oraz rozjaśniania przebarwień. Wiele z nich zmniejsza też widoczność wyprysków, a w dalszej kolejności – częstotliwość ich występowania. I choć szczoteczka może wydawać się gadżetem stworzonym z myślą o młodszych kobietach, w rzeczywistości jest jednym z tych, które warto używać bez względu na wiek. Skóra, bez względu na to, ile ma lat i w jakiej jest kondycji, zasługuje na staranną pielęgnację. Gdy zaś ta nie wiąże się z niepotrzebnym wysiłkiem, można tylko cieszyć się z tego powodu.

krokomierz na ręce kobiety

4. Krokomierz

Krokomierz to urządzenie służące do mierzenia dystansu pokonanego podczas chodzenia. Jest to niewielki, najczęściej elektroniczny przyrząd, który liczy ilość kroków oraz odległość pokonaną podczas spaceru lub biegu.

Krokomierz to przydatny elektroniczny gadżet dla osób, które dbają o swoje zdrowie i chcą kontrolować swoją aktywność fizyczną. Warto wiedzieć, że według WHO zdrowe osoby powinny robić każdego dnia od 6 do 8 tysięcy kroków. Według niektórych dietetyków i instruktorów fitness powinno to być nawet 10000 kroków dziennie. Przyjmując, że jeden krok dorosłej osoby to 60 cm, robiąc 10 tyś. kroków pokonamy dystans 6 kilometrów.

Dzięki krokomierzowi można kontrolować przebyty dystans i w razie potrzeby motywować się do utrzymywania zdrowego stylu życia. Warto pamiętać, że każdy krok jest ważny i przynosi korzyści dla organizmu, nawet jeżeli pokonamy dziennie mniejszy dystans, każdy krok przybliża nas do lepszego zdrowia i samopoczucia.

Obecnie, w erze technologii, większość krokomierzy połączona jest z aplikacją na smartfonie, dzięki której użytkownik ma dostęp do rozbudowanych funkcji i statystyk dotyczących swojej aktywności fizycznej. Warto wybierać te krokomierze, które nie tylko pozwalają na mierzenie dystansu, ale mają więcej przydatnych funkcji, jak pomiar tętna, kalkulator spalonych kalorii, czy też pokaże średnią prędkość, z jaką pokonaliśmy dystans.

5. Elektroniczna niania

Jeżeli wiesz, że kobieta ma dzieci, interesującą propozycją na prezent może być elektroniczna niania. Jest to urządzenie, które pozwala rodzicom obserwować swoje pociechy za pomocą różnych technologii wykorzystujących zarówno obraz, jak i dźwięk. Do prowadzenia monitoringu urządzenie wykorzystuje zaawansowane czujniki, w tym czujniki ruchu, oddechu. Czasami może być połączone z czujnikami jakości powietrza (urządzenia All In One). Dużym atutem elektronicznej niani jest kompaktowy rozmiar. Obserwacja może być prowadzona z drugiego końca domu lub nawet podczas nieobecności rodzica w domu.

Perspektywa prowadzenia obserwacji dziecka jest bardzo kusząca, szczególnie dla zapracowanych kobiet, które mają na głowie wiele różnorodnych obowiązków. Kobiety decydują się często same na to rozwiązanie, ponieważ może poprawić bezpieczeństwo i jakość opieki nad dzieckiem.

rodzice obserwują obraz z monitoringu na tablecie

Bez wątpienia elektroniczne nianie to bardzo popularna forma monitorowania już od wielu lat, dzięki postępowi technologicznemu urządzenia stają się coraz bardziej zaawansowane. Coraz częściej można je spotkać jako wyposażenie standardowe w budownictwie tj. w inteligentnych domach. Wówczas ten ciekawy gadżet elektroniczny oferuje funkcje wykraczające poza granice funkcjonowania typowej niani elektronicznej, oferując możliwość prowadzenia wysokiej jakości rozmów dwukierunkowych, czy też możliwość sterowania elementami inteligentnego domu w zależności od pomiarów dokonywanych przez czujniki elektroniczne.

Istotne jest jednak, aby korzystać z elektronicznych niań w sposób rozsądny, doceniając ich funkcje, ale jednocześnie nie zastępując nimi całkowicie poświęconego czasu na opiekę nad dzieckiem. Ostatecznie, bezpieczeństwo i samopoczucie dzieci zależy przede wszystkim od bliskości i wsparcia rodziców, dlatego polecamy stosować to urządzenie tylko do doraźnego monitorowania dzieciaków, kiedy jest to niezbędne lub gdy opiekę sprawuje wynajęta osoba.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.

Skomentuj

Kliknij tutaj aby skomentować

Korzystając z formularza, zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie Twoich danych tj. Imienia i Nazwiska lub pseudonimu, adresu e-mail oraz innych danych, które wpiszesz w treści komentarza. Dodatkowe informacje znajdziesz w polityce prywatności.