wdrt

Wirus na stronie WordPress - Jak odkodować edoced_46esab

Pod koniec lutego (20-21) miały miejsce kolejne spore ataki hakerskie na strony postawione na CMS WordPress. Po uzyskaniu dostępu, atakujący umieszczali na stronach pliki PHP i doklejali kod w htaccess, dzięki czemu strony mogły nie tylko emitować linki na podstronach, ale również działać jako typowy doorway page - przekierowywać ruch z wyszukiwarki Google, a wejścia bezpośrednie zostawiać nietknięte.

Czytaj dalej

passkey

Zaawansowany generator haseł dla Windows

Wielu użytkowników korzystających z Internetu nie zwraca zbytniej uwagi na kwestię bezpieczeństwa. Widać to wyraźnie na przykładzie generowanych haseł. Większość tworzy hasła bardzo proste, często są to hasła słownikowe lub takie, które można bardzo łatwo odgadnąć - nawet przez znajomych (na przykład imię ulubionego zwierzątka). Są różne metody konstruowania haseł, najprostszym sposobem jest użycie specjalnego generatora.

Czytaj dalej

kaspersky-rescue-disk

Bootowalny pendrive z Kaspersky Rescue Disk

W dzisiejszych czasach nie trudno o zainfekowanie komputera złośliwym oprogramowaniem. Przeglądając strony, odczytując wiadomości e-mail, pobierając i instalując oprogramowanie z nieznanych źródeł, praktycznie na każdym kroku ryzykujemy, narażając swój system i dane na atak wirusa. Gdy dojdzie do zarażenia szukamy porady specjalisty IT lub na własną rękę staramy się usunąć szkodnika, korzystając z różnego typu narzędzi.

Czytaj dalej

file-shredder-thumb

Trwałe usuwanie plików, kasowanie danych z File Shredder

Standardowy mechanizm usuwania plików w Windows nie zabezpiecza nas przed ponownym odczytem danych (teoretycznie usuniętych z dysku). Stosując specjalistyczne oprogramowanie można bez trudu odzyskać plik, a tym samym przejąć często poufne informacje, które nie powinny trafić w niepowołane ręce. Znaczna część użytkowników komputerów nie jest świadoma zagrożenia lub podchodzi do tego tematu lekceważąco mówiąc "A może to jakoś będzie". Los danych jest w naszych rękach i tylko od nas zależy, czy pozwolimy na łatwy odczyt danych.

Czytaj dalej

temp-mail

Tymczasowy e-mail, darmowe skrzynki pocztowe bez rejestracji

Tymczasowe adresy e-mail służą pomocą przy rejestracjach na forach, portalach internetowych, zabezpieczają przed niechcianą korespondencją. Bez wątpienia ochrona przed spamem to główny atrybut tymczasowych skrzynek. Gdy witryna wymaga rejestracji można szybko utworzyć alternatywny e-mail i podać go w formularzu zamiast prawdziwego adresu. Jest to szczególnie wskazane w przypadku witryn, do których nie mamy zaufania. W tym artykule przedstawię 20 popularniejszych serwisów, dzięki którym szybko wygenerujemy unikalny adres e-mail.

Czytaj dalej

cyberghost

Instrukcja CyberGhost VPN

Zapewnienie pełnej anonimowości podczas przeglądania zasobów sieciowych nie jest łatwym zadaniem. Skuteczną ochroną prywatności jest użycie serwera pośredniczącego, lecz to rozwiązanie nie jest bezpieczne, albowiem połączenie pomiędzy komputerem a proxy nie jest w żaden sposób chronione, co oznacza, że dowolna osoba mająca odpowiednią wiedzę i środki może podsłuchać transmisję.

Czytaj dalej