staty2015

Rok 2015 w statystykach - Podsumowanie roku 2015

2016 rok czas zacząć! Początek roku to analizy, podsumowania, wnioski oraz to, co istotniejsze, zaplanowanie działań na najbliższe miesiące. Pomimo że w 2015 roku nie udało się zrealizować wszystkich celów, głównie przez problemy zdrowotne, to w perspektywie ostatnich 12 miesięcy, ubiegły rok oceniam bardzo pozytywnie, tym bardziej, że był to rekordowy rok, jeśli chodzi o liczbę odwiedzin bloga (wbrew najmniejszej w historii bloga liczby publikacji - 26).

Czytaj dalej

jeden procent podatku

PIT 2015 - Rozliczasz PIT? Przekaż 1% podatku

Początek roku 2015 mamy już za sobą. Zbliża się dużymi krokami moment, w którym musimy rozliczyć się z przychodów uzyskanych w roku poprzednim w zeznaniu rocznym PIT. Podobnie jak w roku ubiegłym możliwe jest przekazanie jednego procenta podatku wybranej organizacji pożytku publicznego. To Ty decydujesz, której organizacji udzielisz wsparcia w rozliczeniu rocznym PIT 2015.

Czytaj dalej

ret-ikonka

Podsumowanie 2013 roku na blogu TechFormator

Zwykle nie publikuję podsumowań, jednakże w tym roku blog TechFormator obchodził 3 urodziny dokładnie w październiku i postanowiłem przedstawić garść statystyk za 2013 rok. W 2013 roku było wiele sukcesów, były też i porażki - jak to w życiu bywa raz na wozie, raz pod wozem. Większość kluczowych przedsięwzięć została zrealizowana mimo wielu przeciwności losu - takie rzeczy działają na mnie motywująco i czym trudniej było osiągnąć cel, tym większa była moja mobilizacja. Co było największą porażką? Jakie były największe osiągnięcia?

Czytaj dalej

Komentarze

Seo blogi w disavow!

Coraz częściej słyszy się o bezmyślnym dodawaniu adresów WWW do Disavow Tool, najczęściej dotyczy to osób - webmasterów, którzy na własną rękę próbują odfiltrowywać swoje strony. W tym gronie z pewnością znajdziemy także specjalistów SEO, którzy nie mają większego doświadczenia, nie wiedzą jak prawidłowo wykonać analizę, jak odpowiednio ocenić jakość linków i przygotować plik disavow wykluczający szkodliwe linki. Wiele osób idzie też na łatwiznę i dodaje do disavow wszystko jak leci, nie zważając na żadne statystyki, baaa nawet nie sprawdzając docelowych adresów URL.

Czytaj dalej

idns

Nowa wersja konwertera Punycode

Dla przypomnienia, IDNS Translator to darmowy konwerter, który udostępniłem wszystkim w maju tego roku. Poprzednia wersja zawierała kilka rzeczy, które dawały o sobie znać podczas analiz dużych próbek danych - wiedzą o tym doskonale osoby, które często wykonują analizy profilu linków. O co dokładnie chodzi? Między innymi o brak wsparcia dla domen (adresów) z http. W trybie batch mode (wsadowym), aby automatycznie przetransponować serię adresów, trzeba było usunąć http z domen. Od wersji 1.1 już nie będzie trzeba tego robić - IDNS Translator zajmie się wszystkim.

Czytaj dalej