Aktualności

3 sposoby na zakup Bitcoina w mniej niż 15 minut

Kryptowaluty, czyli jeden z najbardziej znanych aktywów finansowych nowoczesnego świata finansów. Wiele osób wykorzystuje je w inwestycjach. Inni natomiast korzystają z Bitcoina czy Etherum, jako środka płatniczego w codziennym życiu. Jak i gdzie można kupić kryptowaluty, żeby później móc je wykorzystać do zakupy pizzy, szybkiej płatności czy inwestycji?

Bitcoin. Najsławniejsza z kryptowalut

Pierwsza i najbardziej rozpoznawalną kryptowalutą jest Bitcoin. Jest też najbardziej dostępny, ponieważ każda firma czy przedsiębiorstwo akceptujące kryptowaluty, jako opcje płatności, dopuszcza płatność bitcoinami. Jak jednak kupić kryptowalutę, skoro jest to coś cyfrowego i nie ma fizycznej formy?

Trzy sprawdzone i szybkie sposoby na zakup Bitcoina

Bitcoiny można zdobyć na wiele sposobów. Wykorzystując płatności internetowe, kartę płatniczą, blik czy nawet gotówkę. Możliwości są różnorodne, ale również poziom bezpieczeństwa jest zróżnicowany. Zawsze warto postawić na sprawdzone, ale wolniejsze rozwiązanie, niż stracić pieniądze. Poniżej znajdują się najszybsze, ale bezpieczne sposoby zdobycia bitcoinów.

1. Kantor kryptowalut

Najszybszym i najprostszym sposobem kupna bitcoinów jest kantor. Tak samo, jak w przypadku klasycznych walut, tak kryptowaluty można nabyć w kantorze internetowym, płacąc w zróżnicowany sposób. Tak samo jak w przypadku innych metod, tak i tutaj można wyróżnić różne typy kantorów. Istnieją takie gdzie wystarczy kod Blik by zdobyć bitcoiny, ale również takie, które wymagają danych osobistych, nr dowodu czy założenia konta. Kantor jest doskonałym wyborem dla osób zaczynających swoją przygodę z kryptowalutami.

Zobacz: Szybki i bezpieczny kantor Bitcoin: https://odkryjbitcoin.pl/kantor/

2. Giełda kryptowalutowa

Sytuacja ma się tu bardzo podobnie do kantorów, ale niemal każda giełda wymaga założenia konta i jego weryfikacji przed przystąpieniem do transakcji, co zajmuje dość sporo czasu. Jednak, gdy posiada się już konto, to kupno, sprzedaż czy przewalutowanie zajmuje kilka chwil. Jest to sposób zdobycia bitcoinów polecany zaawansowanym użytkownikom. Jeśli potrzebuje się szybkiej jednorazowej wymiany pieniędzy na bitcoiny, to kantor będzie dużo lepszym wyborem. Szybki dostęp do konta i kupna/sprzedaży jest zazwyczaj dostępny poprzez intuicyjną aplikację czy stronę internetową. Pozwala to szybko zareagować na zmienną sytuacje na giełdzie, ale jest zupełnie nieprzydatne osobom, które kupują bitcoiny okazjonalnie i nie chcą ich wykorzystywać w inwestycjach. Niektóre giełdy dopuszczają nawet możliwość wpłaty na konto giełdowe, dokonanej na przykład z lokalnej placówki Poczty Polskiej.

3. Transakcja bezpośrednia

Bitcoiny można zdobyć w sposób dość staroświecki. Istnieje sporo firm i osób fizycznych, które chętnie wymienią swoje monety bitcoin na gotówkę. Cała procedura jest podobna do kupna doładowania do telefonu na kartę. W zamian za gotówkę sprzedawca wydaje kod lub link, który po wprowadzeniu na odpowiedniej stronie daje dostęp do bitcoinów. Drugim sposobem bezpośrednim, który jest dużo pewniejszy i bezpieczniejszy jest skorzystanie z tak zwanego bitomatu, czyli bankomatu do bitcoinów. Jest to urządzenie, które pozwala posiadaną gotówkę wymienić na bitcoiny i przelać do wskazanego przez siebie portfela kryptowalutowego.

Rozwaga i ostrożność

Niezależnie od wybranej metody nabycia bitcoinów, zawsze warto brać pod uwagę różne scenariusze. Możliwość kradzieży czy oszustwa jest spora, biorąc pod uwagę pomysłowość i bezczelność przestępców internetowych. Z tego powodu, bardzo ważnym aspektem jest rozwaga w trakcie kupna/sprzedaży kryptowaluty. Czasami warto poświecić na to trochę więcej czasu, ale mieć gwarancje bezpieczeństwa transakcji, niż stracić pieniądze albo, co gorsza, wplątać się w jakiś przestępczy proceder. Zdobycie bitcoinów jest stosunkowo proste. Można je zwyczaje kupić albo wymienić na inną walutę, zależnie od wybranego miejsca. Blik, przelew czy karta kredytowa wystarczą w zupełności do zdobycia bitcoinów w wielu miejscach na całym świecie, ale zawsze należy robić to z rozwagą.