Aktualności

Wydano nową wersję Google Index Checker 1.1

aktualizacja aplikacji

W dniu dzisiejszym prezentuję nową wersję GIC – Google Index Checker. Bezpłatny program do sprawdzania stanu indeksacji adresów URL (stron/podstron). Nowa wersja to głównie ulepszenia w klasyfikacji adresów, optymalizacja programu pod kątem responsywności, implementacja dodatkowych mechanizmów bezpieczeństwa. Oprócz tego od wersji 1.1 interfejs aplikacji dostępny jest w dwóch językach polskim oraz angielskim.

Na wstępie chciałbym podziękować wszystkim beta-testerom:

  • Adam „ap_seo” (www – brak),
  • Michał Kalinowski (zaistniejonline.pl),
  • Łukasz Nozdrzykowski (www.hotfix.pl).

Szczególne podziękowania dla Adama „ap_seo” za wykrycie problemu, związanego z nieprawidłową klasyfikacją adresów z parametrami 😉

Zmiany w wersji 1.1:

  • Dodano obsługę klasyfikacji adresów z parametrami. Adresy zawierające parametr sprawdzane są przy pomocy alternatywnej metody – niestety bardziej podatnej na zablokowanie przez Google.
  • Przemeblowanie i upiększenie interfejsu.
  • Kilka drobnych usprawnień, mających na celu zwiekszenie (i tak już wysokiej) responsywności aplikacji.
  • Rozszerzenie mechanizmu obsługi błędów.
  • Wielojęzyczny interfejs (wspierane języki: polski, angielski).
  • Poprawka dotycząca bezpieczeństwa zasobów (alokacji).
  • Formularz konfiguracji (tylko podstawowe opcje).

Mam nadzieję, że nowa wersja choć w części zaspokoi Wasze oczekiwania 😉

Wszelkie propozycje ulepszeń lub informacje o ewentualnych błędach proszę przesyłać najlepiej na e-mail.

W nawiązaniu do zgłoszenia Adama (ap_seo), dotyczącego komunikatu o braku pliku konfiguracyjnego… mianowicie, wszelkie oprogramowanie ochronne, w szczególności typu HIPS, może zablokować dostęp do pliku GoogleIndexChecker.exe.config – co spowoduje problemy w funkcjonowaniu programu. Zalecam dodanie aplikacji do wyjątków.

Podobna sytuacja może wystąpić, gdy program zostanie uruchomiony w piaskownicy. Dodatkowo, brak możliwości zapisu ustawień doświadczymy w systemie Linux, gdy uruchomimy aplikację przy wykorzystaniu bibliotek Mono.

Aktualizacja: od dłuższego czasu aplikacja nie była rozwijana, w związku z czym, z dniem 16.06.2019 wsparcie dla programu zostaje wstrzymane. Program będzie niedostępny do pobrania. Być może w przyszłości na bazie programu stworzę nowy, o większych możliwościach.

O autorze

Mariusz Kołacz

Z zawodu mgr inż. informatyk, zwolennik nowoczesnych technologii i fan Nikoli Tesla. Prowadzi kilka blogów o tematyce technologicznej. Po godzinach lubi przeczytać dobrą książkę, pozwiedzać ciekawe miejsca w Polsce lub spędzić wolny czas na łonie natury.